Місто

Начальник управління капітального будівництва пояснив, чому провалля на Великій Бердичівській у Житомирі досі без вентиляції

13 червня 2019, 19:25

Після накриття склом підземелля, яке розкопали на Великій Бердичівській, виявилося, що всередині знахідки постійно утворюється конденсат і розгледіти щось через нього майже неможливо. Начальник управління капітального будівництва Житомирської міськради В’ячеслав Глазунов, демонструючи проект, роз'яснює, що вентиляції там не прописано і ніхто її не передбачив. УКБ звернулося до виконавця робіт, аби ті внесли правки у проект та додали в документ систему вентиляції.

«По вентиляції технічне завдання ніхто не підписував, бо ніхто не міг подумати, що може бути таке випаровування вологи з землі. Ми написали лист на проектну організацію, яка виготовляла цей проект з проханням внести зміни і зробити нам вентиляцію. На даний час нам дали коригування на трьох листочках. Тут місце розташування, як воно має бути і які труби повинні бути. Воно має працювати по системі самоплинно. Якщо не буде, то буде вмикатися примусова вентиляція», - каже начальник управління капітального будівництва Житомирської міської ради В’ячеслав Глазунов.


Більше місяця тому, 7 травня, ми спілкувалися з директором УКБ, тоді він повідомляв, що вентиляцію мають провести за тиждень-півтора, тому запитуємо, чому роботи затягнулися та не були виконані, як обіцялося.

«Задача була поставлена, вони чомусь не поспішали, тому що дуже багато проектів, які вони у нас роблять на даний момент. Треба реалізовувати їх літом, тому вони затримали цей момент. Підрядна організація навіть вийшла в один день та хотіла вже змонтувати цю систему, але активні громадяни міста заборонили це і сказали, що після того, як вони погодять систему вентиляції, тільки тоді дозволять нам там щось робити. У нас є ще залишкові кошти. Якщо підряднику буде потрібно, то він виконає роботи, ми йому доплатимо. На даний час підрядник готовий власним коштом зробити», - розповідає В’ячеслав Глазунов.

УКБ планує зібрати усіх активістів та продемонструвати додаток проекту з вентиляцією, після чого приступити до її встановлення.

Зовнішній вигляд об’єкту, який не збігається з проектом, начальник управління пояснив наступним чином.

«Візуалізація дизайнерів - це є одне, а по факту дизайнери не розуміють систему кріплення скла, це вже завод-виробник, який рекомендує, яке кріплення там повинно бути, які куточки мають бути - сталеві чи алюмінієві. Це не наша примха і не підрядника, а вимоги заводу, який робить скло. Стосовно стовпчиків, не вказано деталізації, які вони мали бути. Було прийнято рішення, в тому числі нашим управлінням, про застосування стовпчиків червоного кольору. Архітектура з нами не погоджувала те, що вони намалювали і передали нам проект, далі ми не співпрацювали. Чому, важке питання», - говорить начальник УКБ.

Точної дати, коли розпочнуть роботи та відкриють туристичний об'єкт, поки не називають.

Нагадаємо, 7 травня головний архітектор міста та начальник УКБ Житомирської міськради прокоментували кінцевий вигляд провалля на Великій Бердичівській.

Як повідомляв Житомир.info, 6 жовтня 2016 року на Великій Бердичівській під час реконструкції тротуарів під землю провалився екскаватор, де виявили підземелля. Історики почали його вивчати, а краєзнавець Мокрицький розповів, що підземелля є «технічним підпіллям» триповерхового будинку ХІХ століття. Підземелля збиралися «законсервувати» для подальшого вивчення та облаштувати на території підземних знахідок оглядові майданчики. У березні 2017 депутати вирішили не проводити археологічні дослідження підземелля та виділили кошти на проект накриття.

Робочий проект скляного накриття розробила житомирська фірма «Архітектура плюс Дизайн». 27 вересня 2018 року під час сесії міської ради депутати виділили 187 тис. 679 грн на благоустрій території проведення археологічних досліджень на вул. Велика Бердичівська, 3. 1 листопада 2018 року підрядник розпочав роботу по накриттю провалля.

Власник музею «Ремісничий двір» Федір Євтушенко розповів, що планує розмістити у проваллі на Великій Бердичівській посуд, тару, скриню, можливо, з якимось речами.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: провалля Велика Бердичівська УКБ Глазунов  
Матеріали по темі