Суспільство

​У Житомирській області в’язнів безпідставно тримають у медсанчастині, а для декого поліпшують «номери»

18 червня 2019, 18:02

У Житомирській області прокуратура виявила безпідставне проживання в’язнів у палатах стаціонару медчастини виправної колонії.

Про це 18 червня повідомила пресслужба прокуратури Житомирської області.

«Прокуратура Житомирської області продовжує вживати послідовні заходи, спрямованні на забезпечення законності при наданні медичної допомоги в’язням. З початку цього року під час перевірок в установах виконання покарань виявлені численні порушення, пов'язані із наданням медичної допомоги в'язням, які перебувають в ізоляторах тимчасового тримання та кімнатах для затриманих відділів поліції ГУНП в області, засудженим та ув'язненим, що тримаються в установах виконання покарань та слідчому ізоляторі», - інформує прокуратура.

За повідомленням, на усунення виявлених порушень і притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності прокурорами внесено 14 вказівок, серед яких - начальникам установ виконання покарань та начальнику філії державної установи «Центр охорони здоров'я Державної кримінально-виконавчої служби України» в Житомирській області.

«Зокрема, під час обходу приміщень медичної частини №4 Філії та за результатами вивчення медичної документації засуджених встановлено, що на момент перевірки, 21 травня 2019, в стаціонарі на лікуванні перебували 4 засуджених, на яких не заведено історії хвороби. Не було жодного іншого медичного документу на підтвердження необхідності їх стаціонарного лікування та підстав перебування у медчастині, що є порушенням вимог ст.116 КВК України та іншого чинного законодавства про охорону здоров'я», - йдеться у повідомленні.

Крім цього, виявлено, що троє засуджених, які не мали захворювань, безпідставно проживали тривалий час у палатах стаціонару медчастини, а ще двоє інших незаконно перебували. При цьому керівництво і працівники медичної частини не вживали жодних заходів щодо припинення незаконного проживання в медичній частині сторонніх осіб.

Також встановлено, що в стаціонарі медчастини взагалі не ведетьсябудь-який облік засуджених, у тому числі щодо видачі хворим медикаментів, - наголошу прокуратура.

«Виявлені факти, окрім вкрай неналежного медичного забезпечення в’язнів, свідчать й про наявність в діях працівників медичної частини №4 Філії порушень щодо безпідставного покращення умов тримання окремим засудженим. Аналогічні та інші порушення при медичному забезпеченні в'язнів установлено й в інших медичних частинах філії державної установи «Центр охорони здоров'я ДКВС України» в Житомирській області», - повідомляє прес-служба.

Нагадаємо, у червні 2019 до Житомирської виправної колонії №4 навідалися представники громадськості та Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та виявили грубі порушення прав засуджених на особисту безпеку.

Як повідомляв Житомир.info, у листопаді 2018 року в Житомирській виправній колонії № 4 Генпрокуратура виявила систематичні порушення закону і прав засуджених, а також спеціальну камеру для кримінальних авторитетів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: тюрма колонія лікарня прокуратура  
Матеріали по темі