Місто

​Житомирський перевізник закупив нові автобуси та обіцяє зі зростанням вартості проїзду – підвищений комфорт

19 June 2019, 13:43

У Житомирі проїзд в маршрутках іще не здорожчав, а приватні перевізники вже готуються працювати по-новому. Зокрема, у приватному підприємстві «Шеріфф» закупили 10 сучасних автобусів, які найближчим часом обіцяють випустити на маршрут, оновивши існуючий рухомий склад. А поки автобус привезли на оглядини у двір міськради.

«Це автобус Черкаського заводу, марки «Атаман», Євро-5. Тобто, це нові сучасні автобуси, які сьогодні зранку прийшли в місто Житомир. Їх закупив один із житомирських перевізників - ПП «Шеріфф», яке у місті обслуговує 7 автобусних маршрутів. Для оновлення рухомого складу на своїх маршрутах придбали таких новеньких 10 автобусів. Де вони працюватимуть, я вам поки сказати не можу. Маємо можливість їх подивитися: наскільки вони зручні. Показати пасажирам, мешканцям, що транспорт у місті оновлюється», - розповідає начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міськради Костянтин Підпокровний.

«Ціна такого автобуса 1 млн 800 грн. На сьогодні підприємство «Шеріфф» пригнало 10 таких автобусів. У нас в Житомирі 10 Євро-4 вже працює на маршруті №58. Чотирнадцять стоїть на резерві. До нового року ми можемо іще 30-40 автобусів завести. Але потрібно зрозуміти, що є питання по тарифу і є питання по відшкодуванню пільгових категорій. Якщо будуть відшкодування, ми готові сьогодні ставити валідатори. Але все залежить від департаменту транспорту», - каже співвласник ПП «Шеріфф» Сергій Пономаренко.


Питання інвестицій і умов перевезення пасажирів залежить від кількох факторів, - додає начальник міського управління транспорту.

«Ми зараз маємо тариф на автобусних перевезеннях 5 грн. Якраз такий розмір тарифу відповідає стану тих автобусів, фактично, які у нас курсують по місту. Будемо казати чесно. Тому, якраз оптимізація мережі, проведення конкурсів і тариф дадуть можливість та гарантію перевізнику, що він працюватиме не на тимчасових договорах у два-три місяці, а довгостроково, на 5 років, з оптимізованою сіткою, де не буде жорсткої конкуренції між перевізниками. Тоді буде можливість оновити рухомий склад», - говорить начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міськради.

Також роз’яснює, яким чином можна буде врегулювати питання обліку і відшкодування перевезення пільговиків.

«Якщо ми будемо мати систему валідації і пільговики матимуть соціальні картки для фіксації поїздок, то перевізник чітко буде розуміти, скільки він перевіз, виконавчий комітет або міська рада буде мати чіткий облік - скільки потрібно коштів на компенсацію і тоді всі питання врегулюються», - говорить Костянтин Підпокровний.

Чи будуть наслідувати ПП «Шеріфф» інші перевізники покаже час. Утім, окрім оновлення рухомого складу, прописана іще низка вимог до перевізника, які той має виконати, аби працювати у місті.

«Перевізник, який отримає право працювати відповідно до конкурсу і підпишеться з ним договір, повинен забезпечити: встановлення протягом місяця приладів GPS-навігації, встановити систему валідації, обладнати камери відеофіксації», - роз’яснив начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міськради.

Як повідомляв Житомир.info, вартість проїзду в житомирських маршрутках хочуть підняти до 7 грн. У міській раді вже підготували відповідний проект рішення виконкому.

Відео про те, що думають житомиряни щодо можливого підвищення вартості проїзду в громадському транспорті, дивіться тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі