Політика

Рейтинги після з’їздів: «Голос» Вакарчука обійшов партії Порошенка та Тимошенко

19 червня 2019, 14:11

Соціологічна група «Рейтинг» 19 червня оприлюднила черговий моніторинг електоральних настроїв українців.

«Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%», - така методологія опитування.

Терміни проведення дослідження: 8-12 червня 2019 року.

Лідером електоральних симпатій серед політичних сил є партія «Слуга народу», яку готові підтримати 47,1% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями. Також, наразі, долають прохідний бар’єр «Опозиційна платформа – За життя» (11,1%), партія «Голос» (8,1%), «Батьківщина» (7,3%). «Європейська Солідарність» (5,0%). Партію «Сила і честь» готові підтримати 4,1%, партію «Громадянська позиція» – 2,2%, Радикальну партію – 2,1%, партію ВО «Свобода» – 2,1%, партію «Українська стратегія» – 1,9%, Опозиційний блок – 1,8%, Самопоміч – 1,2%. Рейтинг інших політичних сил – менше 1%.

Більше половини опитаних вірять у те, що партія «Слуга народу» подолає 5% виборчий бар’єр та потрапить до майбутнього парламенту. Близько 40% говорять так про партію «Батьківщина», третина – про партію «Опозиційна платформа – За життя», чверть – партію «Європейська Солідарність», кожен п’ятий – про партію «Голос». Серед симпатиків політичних сил з відносно високим рейтингом більше 70% вірять в те, що їхні фаворити потраплять до Верховної Ради.

Половина опитаних задоволені діяльністю Президента України В.Зеленського, 14% – протилежної думки, ще 38% – поки не змогли сформувати своє ставлення до нього. 22% позитивно оцінюють роботу очільника Уряду В.Гройсмана, з іншого боку 65% – негативно. Роботою Верховної Ради незадоволені майже 90% респондентів, задоволені – лише 5%.

Половина опитаних очікують від Президента В.Зеленського вирішення питання припинення вогню на Донбасі. 38% – мають сподівання стосовно зниження тарифів, 22% – очікують зменшення впливу олігархів на політику, 20% – чекають підвищення соціальних стандартів, 19% – покарання винних у корупції високопосадовців, 17% – скасування недоторканності народних депутатів, 16% – підвищення якості медицини, 13% – активізації співпраці із НАТО та ЄС, 12% – налагодження співпраці із Росією, 12% – зміцнення української армії, 10% – об’єднання країни.

Очікування щодо припинення війни на Донбасі притаманні практично більшості респондентів в усіх макрорегіонах. З іншого боку дещо вищий рівень сподівань стосовно зниження тарифів, зменшення впливу олігархів на політику та налагодження відносин з Росією фіксується серед мешканців Півдня та Сходу. Стосовно покарання високопосадовців, винних у корупції дещо вищі очікування на Заході та Півдні, скасування недоторканності народних депутатів – у Центрі, підвищення якості медицини – на Півдні, активізації співпраці з НАТО та ЄС та зміцнення української армії – на Заході.

Нагадаємо, за результатами опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного 29 травня – 3 червня 2019 року, долали прохідний бар’єр партії «Слуга народу» (48,2%), «Опозиційна платформа – За життя» (10,7%), «Європейська Солідарність» (7,8%), «Батьківщина» (6,9%) та партія «Голос» (5,6%).

Як повідомляв Житомир.info, 16-21 травня 2019 року результати опитування показували, що партію «Слуга народу» готові підтримати 43,8%, «Опозиційну платформу – За життя» – 10,5%, БПП Солідарність – 8,8%, Батьківщину – 7,3%, партію «Сила та честь» І.Смешка – 5,1%, партію С.Вакарчука – 4,6%.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вибори ВР опитування рейтинг  
Матеріали по темі