Цього року Управління ДСНС України в Житомирській області на стан пожежної безпеки перевірило 24 заклади відпочинку та оздоровлення дітей – усі, що є на обліку. Однак не всі табори успішно пройшли перевірку – через порушення протипожежної безпеки кілька з них не відкрилися.
Про це під час засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС, що відбулося 20 червня, розповів заступник начальника управління із запобігання надзвичайним ситуаціям Управління ДСНС України у Житомирській області Олег Шахрай.
«На обліку в органах ДСНС знаходиться 24 заклади відпочинку та оздоровлення дітей. Усі вони були перевірені. На 7 об’єктів були складені акти, і вони не використовуються для оздоровлення. Приписами ми рекомендували 179 протипожежних заходи. З них на сьогодні виконали 108», – зазначив Олег Шахрай.
Список закладів, які цього року не відкрилися
1. Любарський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Світанок» (комунальна, позаміський заклад оздоровлення та відпочинку), смт. Любар, вул. Калініна, 23
2. Сезонний дитячий оздоровчий заклад «Лісовий берег» (комунальна, позаміський заклад оздоровлення та відпочинку), м. Житомир, Чуднівське шосе, 1
3. Акціонерне товариство «Бердичівський машинобудівний завод «ПРОГРЕС» (АТ «БМЗ «ПРОГРЕС» )/Дитячий оздоровчий заклад «Пролісок» (заклад санаторного типу приватна) с. Кустин
4. "Благодійний оздоровчий табір «Віра. Надія. Любов» (позаміський заклад оздоровлення та відпочинку, приватний) Житомирська область, Житомирський район, с. Зарічани
5. Дитячий заклад оздоровлення і відпочинку ЗАТ «Український науково-практичний центр народної та нетрадиційної медицини» (приватна, санаторного типу), м. Житомир, вул. Леха Качинського, 147-в
6. «Спортивно-оздоровчий табір «Політехнік» (позаміський заклад оздоровлення та відпочинку, державний) Житомирська обл., Житомирський р-н., с.Левків, вул. Лісова 55»
7. «Дитячий оздоровчий табір «Дружба» (позаміський заклад оздоровлення та відпочинку, державний) Житомирська обл., Житомирський р-н., с.Зарічани
Олег Шахрай виокремив найпоширеніші порушення пожежної безпеки: відсутність зовнішнього протипожежного водопостачання, невідповідність утримання шляхів евакуації, відсутність або несправність систем пожежної сигналізації та оповіщення, недостатнє забезпечення первинними засобами пожежогасіння, неналежна обробка дерев’яних конструкцій, що є легкозаймистими.
«У 2019 році за результатами перевірок закладів відпочинку органами державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки до адміністративної відповідальності притягнуто 15 керівників», – повідомив Олег Шахрай.
Він зазначив максимальний штраф, передбачений за порушення правил пожежної безпеки, становить 170 гривень. Однак, наголосив надзвичайник, у Верховній Раді зареєстрований законопроект, відповідно до якого штраф може зрости у кілька разів і сягатиме близько 5 тис. грн.
Справа стосовно одного з таборів дійшла до суду.
«Є один адміністративний позов, поданий до суду, – стосовно оздоровчого закладу «Відкрите серце» у Бердичівському районі. Там протягом трьох років приписи не виконуються», – розповів Олег Шахрай.
Після закінчення термінів приписів заклади перевірять знову і оглянуть, чи виконані усі необхідні заходи. Якщо ж у закладі приписи пожежників проігнорують, органи держнагляду в сфері пожежної безпеки звертатимуться до адміністративного суду з клопотанням щодо призупинення експлуатації табору.
Як повідомляв Житомир.info, у 2018 році фахівці Держспоживслужби у Житомирській області проводили перевірки у закладах оздоровлення і відпочинку дітей. За результатами виявлених порушень керівникам та власникам закладів оздоровлення та відпочинку направили 229 приписів, а також було утилізовано 34 кг харчових продуктів.