Житомирський окружний адміністративний суд захистив права жителів села Сінгури Житомирського району, де працює ферма з вирощування норок.
Про це 21 червня повідомила пресслужба суду.
«Сьогодні, 21 червня, Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Єфіменко О.В. прийняв рішення у справі № 240/5150/19 за позовом Державної екологічної інспекції Поліського округу до Товариства з обмеженою відповідальністю «Профуна» (яке вирощує норок, - ред.), … Рішенням у вказаній справі судом вирішено задовольнити позовні вимоги Державної екологічної інспекції Поліського округу», - інформує прес-служба.
За повідомленням, суд застосував до ТОВ «Профуна» заходи реагування шляхом часткової зупинки діяльності (виділено редакцією), а саме: заборонив використання ТОВ «Профуна» шедів (сараїв без бічних стінок, - ред.) №№12-16 для утримання та відгодівлі норок, комплекс будівлі та споруд №28 за межами населеного пункту Сінгури, до отримання висновку з оцінки впливу об'єктів на довкілля, а також заборонив здійснення викидів (надходжень) в атмосферне повітря забруднюючих речовин піч час вирощування ТОВ «Профуна» від стаціонарних джерел - шедів №№11-16.
«У справі в якості вільних слухачів взяли участь представники громадських організацій: «Єдина планета», «Клуб сінгурівської водойми», жителі села Сінгури Житомирського району, землі яких межують з фермою, на якій вирощують норки», - інформує прес-служба окружного адмінсуду і нагадує, що, на думку активістів, відповідач, ТОВ «Порфуна», забруднює навколишнє середовище, здійснюючи свою діяльність без відповідних дозволів.
З повним текстом судового рішення можна буде ознайомитись після того, як його направлять до Єдиного державного реєстру судових рішень.
Користувач Павло Вишебаба, який на своїй фб-сторінці розмістив повідомлення про виграний екоінспекцією суд, зазначив, що рішення може бути оскаржене, тому його готуються захищати в апеляційному суді.
У квітневій ухвалі Житомирського окружного адміністративного суду про відкриття провадження зазначається, що позивачем є Державна екологічна інспекція Поліського округу, відповідачем - Товариство з обмеженою відповідальнвістю «Профуна», третьою особою без самостійних вимог на стороні позивача - громадська організація «Стоп корупції».
Скріншот з ухвали суду
Нагадаємо, в серпні минулого року ОДА повідомила, що в селі Сінгури Житомирського району голландська компанія будує звіроферму, де будуть утримувати до 55 тис. норок. Після запиту депутата Житомирської облради Олега Пінського на сесії 7 березня 2018 року відповідні органи перевірили роботу звіроферми. У квітні 2018 року депутати Сінгурівської сільради звернулись до правоохоронних та контролюючих органів з приводу незаконного розміщення звіроферми на території сільради.
Як повідомляв Житомир.info, 30 травня 2018 інвестор Ханс Олесен та голова ОДА Ігор Гундич підписали меморандум про будівництво в Коростишівському районі норкової ферми на 5 тисяч маточних голів. 10 червня люди з плакатами «Залиш хутро тварині» пройшлися вулицями Житомира та зібрали підписи проти будівництва норкової ферми. 11 червня керівник апарату ОДА Олексій Шатило повідомив, що на законодавчому рівні діяльність таких ферм в Україні не заборонена, тому підстав для відмови інвестору у веденні такої підприємницької діяльності немає. 12 червня 2018 голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма створив робочу групу для врегулювання проблемних питань між інвестором ТОВ «Профуна» та Сінгурівською сільською радою.