Суспільство

За півроку в Житомирській області нарахували майже 1200 недбайливих батьків, яким загрожують штрафи до 5 тис. грн

1 липня 2019, 16:40

Упродовж 6 місяців 2019 року за невиконання обов’язків щодо виховання дітей поліцейські Житомирської області склали адмінпротоколи на 1187 батьків та осіб, що їх замінюють.

Про це 1 липня повідомила ювенальна превенція Житомирської області.

Недбайливим батькам, які ухиляються від своїх обов’язків, не забезпечують та не виховують дітей, пиячать та не переймаються через антисанітарію в помешканні, загрожують штрафи від 850 до 5100 гривень.

«Упродовж 6 місяців поточного року в порядку ст. 184 (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей) Кодексу України про адміністративні правопорушення поліцейські склали адмінпротоколи на 1187 батьків, або осіб, що їх замінюють. Безвідповідальним дорослим загрожує покарання від попередження до штрафу у розмірі 850-5100 гривень», - інформує превенція. Яким буде розмір штрафу, вирішує суд, - уточнили Житомир.info у підрозділі.

За інформацією у фейсбук, щоденно інспектори ювенальної превенції спільно з працівниками служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді відвідують за місцем проживання сім’ї, що опинилися в складних життєвих обставинах та мають на вихованні неповнолітніх дітей.

«Ситуації бувають різні, але, як правило, для таких батьків діти - джерело доходу. Щоб спонукати їх до виконання батьківських обов’язків (а це забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання дитини), поліцейські разом з колегами проводять з ними превентивні заходи. Однак не завжди дорослі дослухаються до рекомендацій і настанов, що врешті призводить до вилучення дітей з родини», - відзначає «дитяча» поліція.


Нагадаємо, у 2018 році більше 2,5 тисячі батьків і матерів у Житомирській області отримали штрафи за неналежне виконання своїх обов’язків.

Як повідомляв Житомир.info, на початку червня 2019 в селі Колодяжне Романівського району матір двох дітей змусили навести лад у занедбаній хаті, а іншу багатодітну матір, яка залишила дітей на сусідів, шукали по селу. 7 червня 2019 року повідомлялося, що в місті Коростень Житомирської області у матері-одиначки вилучили занедбаного 10-річного сина, а у її 17-річної дочки – немовля. 25 червня на Польовій у Житомирі по дорозі бігала роздягнена маленька дівчинка, яка втекла з дому, поки п’яні батьки відсипалися.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ювенальна превенція недогляд дитина  
Матеріали по темі