Суспільство

У Новограді-Волинському відмінили три тендери на будівництво полігону для сміття, де більше тижня гасили пожежу

8 July 2019, 16:36

У місті Новоград-Волинський Житомирської області проведуть перемовини з потенційним підрядником, який будуватиме сміттєзвалище на околиці міста.

Про це 5 липня повідомив офіційний сайт Новоград-Волинської міської ради.

«4 липня 2019 року відбулось засідання постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства та екології (голова комісії Віталій Табалюк) (…). Вирішено розпочати переговорну процедуру з потенційним підрядником щодо будівництва другого пускового комплексу полігону ТПВ в урочищі Ржатківка», - поінформувала міськрада.

На Prozorro знаходимо інформацію, що усі тендери на будівництво другого пускового комплексу сміттєзвалища в урочищі Ржатківка відмінили: березневий 2019 року – через відхилення обох тендерних пропозицій, травневий – через відсутність пропозицій, і червневий – через подання для участі в торгах менше двох тендерних пропозицій (була подана лише одна - ТОВ «Вайт Лаоніс»). Очікувана вартість закупівлі становила 3,5 млн грн, найнижча пропозиція складала 3,1 млн грн.

Нагадаємо, у червні 2019 року в Новограді-Волинському через суд домоглися розірвання договору на 2,7 млн грн з фірмою, яка «запорола» будівництво полігону. Йдеться про київську фірму «Торговий Дім Укрвторресурс», яка у 2016 році виграла тендер на 2 млн 750 тис. грн. У 2018 році Новоград-Волинська міськрада заявила, що підрядник не виконує взяті на себе зобов’язання, систематично не виконує календарний план робіт, і договір розірвуть.

16 червня 2019 року на полігоні було виявлено загоряння сміття, люди скаржилися на дим та запах гару. 21 червня рятувальники вирішили «підключити» до гасіння пожежі потужну мотопомпу з Бердичева. Остання офіційна інформація рятувальників стосовно гасіння тліючого сміття на площі 100 кв. м датована 23 червня.

Як повідомляв Житомир.info, про епопею з будівництвом звалища повідомлялося ще в 2009 році, за мерства Миколи Боровця. Селянам, які перекрили в’їзд сміттєвозам, той обіцяв відкриття нового полігону 1 червня 2009, однак його так і не запустили.

14 липня 2017 мерія повідомила про будівництво другого пускового комплексу звалища. У вересні 2017 стало відомо, що комунальне підприємство Новоград-Волинської міської ради «Міськкомунсервіс» в обхід влади приймає на діючому полігоні львівське сміття, через що в мерії провели нараду.

18 липня 2018 року міський голова Віктор Весельський здійснив позаплановий виїзд на територію звалища і констатував, що підрядник регулярно порушує календарний план робіт і тому буде відсторонений від об’єкту.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пожежа звалище сміття Новоград-Волинський полігон  
Матеріали по темі