Суспільство

У Житомирській області Держпродспоживслужба не дозволила відкрити 13 дитячих таборів: 12 через погану воду, один – через кір

15 July 2019, 14:58

Станом на 15 липня в Житомирській області практично завершилося функціонування закладів відпочинку з денним перебуванням дітей при загальноосвітніх закладах. Але при деяких школах табори зовсім не відкрилися – не пройшли перевірки фахівців Держпродспоживслужби.

Про це 15 липня повідомила пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області.

За оперативними даними, в області відкрилося 276 закладів оздоровлення та відпочинку для дітей, з них 11 позаміських дитячих оздоровчих закладів, у т.ч. 2 оздоровчих заклади санаторного типу та 4 табори різних релігійних конфесій, та 265 закладів з денним перебуванням дітей при загальноосвітніх закладах.

«Через заборону Держпродспоживслужби не відкрилися та відтерміновано відкриття 12 таборів з денним перебуванням дітей – по 5 таборів в Бердичівському та Черняхівському районах і по 1 табору в Коростишівському та Хорошівському районах (через невідповідність якості питної води гігієнічним нормативам, неготовність харчоблоків, а 1 табір в Хорошівському районі не відкрився через карантинні заходи по кору (виділено редакцією)», – йдеться у повідомленні.

За період підготовки та функціонування протягом оздоровчої зміни фахівці служби області брали участь у проведенні 473 позапланових перевірок закладів оздоровлення та відпочинку. Порушення вимог чинного законодавства реєструвались в 200 закладах (42,4%).

Зазначено, у закладах виявлені порушення щодо дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів на харчоблоках, порушення поточності виробничих процесів, порушення технології приготування готових страв, що підтверджувалось лабораторними дослідженнями якості готових страв та змивів з обладнання, інвентарю і посуду.

В ході проведення обстежень підготовки та функціонування закладів оздоровлення та відпочинку оздоровчої зміни спеціалісти Держпродспоживслужби області здійснювали відбір зразків питної води, готових страв, об’єктів зовнішнього середовища для проведення їх лабораторних досліджень.

«За виявлені порушення керівників таборів притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів. Наразі оштрафовано 8 відповідальних осіб закладів, керівникам та власникам закладів оздоровлення та відпочинку направлено 169 приписів, винесено 1 розпорядження про тимчасову заборону заїзду дітей на оздоровлення на I зміну, відсторонено від роботи 3-х осіб; направлено 75 доповідних листів в органи виконавчої влади та місцевого самоврядування з пропозиціями по усуненню виявлених порушень чинного законодавства (виділено редакцією)», – інформують у Держпродспоживслужбі.

Як повідомляв Житомир.info, 20 червня 2019 року в Житомирі відбулося засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС, під час якого повідомили, що в області до адміністративної відповідальності цього року притягнули 15 керівників дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за порушення правил протипожежної безпеки. Стосовно одного закладу, де не виконували приписи рятувальників, поданий судовий позов.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Держпродспоживслужба перевірка табір  
Матеріали по темі