Житомирська область увійшла до п’ятірки регіонів, де виявлено найбільше порушень у сфері дотримання вимог санітарного законодавства.
Про це 1 липня повідомив Урядовий портал з посиланням на начальника Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Аллу Григоренко.
«Порушення вимог санітарного законодавства встановлено на майже 3 тис. перевірених об’єктів – на кожному третьому обстеженому, зазначила Алла Григоренко. Найвищий відсоток порушень виявлено у Херсонській області (78%), Черкаській (50%), Хмельницькій (48%), Харківській (47%) та Житомирській (42%) областях», - інформує Урядовий портал.
Порушення в основному стосувалися недостатнього контролю за організацією харчування дітей, недостатнього рівня гігієнічних знань персоналу, порушення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів на харчоблоках, поточності виробничих процесів, технології приготування готових страв, використання заборонених у закладах оздоровлення харчових продуктів, порушення організації питного режиму, недотримання двотижневого перспективного меню та іншого. Крім того, під час перевірок фіксувалося, що матеріально-технічна база стаціонарних оздоровчих закладів не відповідає вимогам. Також спостерігається недостатнє укомплектування закладів медичним персоналом – таке порушення виявлено у 201 закладі.
«На початку оздоровчої кампанії через заборону Держпродспоживслужби не відкрилися 22 заклади оздоровлення/відпочинку, без погодження Держпродспоживслужби було відкрито 9 закладів оздоровлення/відпочинку», - йдеться у повідомленні.
Посадовці Держпродспоживслужби надали 712 приписів та 52 розпорядження керівникам закладів, наклали 43 штрафи та відсторонили від роботи 66 працівників, - підсумовує пресслужба Кабміну.
Нагадаємо, у 2019 році в Житомирській області Держпродспоживслужба не дозволила відкрити 13 денних дитячих таборів: 12 через погану воду, один – через кір.
Як повідомляв Житомир.info, 20 червня 2019 року в Житомирі відбулося засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС, під час якого повідомили, що в області до адміністративної відповідальності цього року притягнули 15 керівниківдитячих закладів оздоровлення та відпочинку за порушення правил протипожежної безпеки. Стосовно одного закладу, де не виконували приписи рятувальників, поданий судовий позов.