Політика

У Житомирській області відкрили 9 кримінальних проваджень щодо порушень виборчого законодавства, найбільше – у Коростені

18 July 2019, 12:03

Станом на ранок 18 липня до поліції Житомирської області надійшло 111 повідомлень про ймовірні порушення виборчого законодавства. У 9 випадках розпочаті кримінальні провадження.

Про це 18 липня журналістам розповів начальник Головного управління Нацполіції в Житомирській області Вячеслав Печененко на спільній з Громадянською мережею ОПОРА пресконференції.

«Ці вибори у нас характеризуються значно більшою кількістю порушень виборчого процесу, аніж президентські. На сьогодні зареєстровано 111 повідомлень щодо порушень виборчого процесу, відкрито 9 кримінальних проваджень. Здебільшого це підкуп виборців, хуліганські дії. Відповідно до статей кримінального кодексу, за таке передбачена кримінальна відповідальність. І якщо дехто думає, що воно все забудеться, адже до кінця виборчого процесу не вдасться провести усі слідчі дії, то цього не буде – розслідування продовжуватимуться і після виборів, а особи понесуть відповідальність», – наголосив Вячеслав Печененко і нагадав, що покарання за порушення виборчого процесу може бути суворим – від 5 до 7 років ув’язнення.

Головний поліцейський області зауважив, що найбільше кримінальних проваджень відкрито по округу з центром у місті Коростень (ОВО № 64). Загалом же поліція Житомирщини щодня реєструє від 7 до 10 повідомлень про порушення виборчого законодавства.

Координатор Громадянської мережі ОПОРА в Житомирській області Тарас Чмут розповів, що за місяць виборчої кампанії в регіоні зафіксували масові випадки «чорного піару» проти кандидатів, розміщення агітації без вихідних даних. Також в області проводились безкоштовні концерти і фестивалі з подарунками, організовані кандидатами чи їхніми представниками.

Тарас Чмут зауважив, зокрема, що масовим і негативним явищем є розміщення агітаційних друкованих матеріалів у неналежних місцях, наприклад, на електроопорах, що є порушенням норм благоустрою.

Координатор Громадянської мережі повідомив, що в день голосування в області працюватимуть близько 100 короткотермінових спостерігачів ОПОРИ. Вячеслав Печененко нагадав: на дільницях чергуватимуть поліцейські, нацгвардійці, працівники ДСНС.

Нагадаємо, на вихідних, 13-14 липня 2019 року, в Житомирській області відбулося кілька фестивалів. Кандидати у народні депутати використовували їх як місце передвиборчого піару.

Як повідомляв Житомир.info, на момент завершення ЦВК реєстрації в шести одномандатних округах Житомирської області було 76 кандидатів, станом на ранок 11 липня залишилося 74 кандидати: 44 самовисуванці та 30 від політичних партій. Найбільше кандидатів у Малинському ОВО №66 (19) та у Житомирському ОВО №62 (18). В Коростенському ОВО №64 та Новоград-Волинському ОВО №65 будуть бюлетені з позначкою «вибув».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОПОРА вибори  
Матеріали по темі