Місто

Влада Житомира пообіцяла прибрати Соколовський кар’єр вже у серпні, але баки для сміття поки не ставитимуть

26 July 2019, 17:08

У серпні 2019 року силами комунального підприємства «Автотранспортне підприємство 0628» Житомирської міської ради буде організована ліквідація стихійного звалища, утвореного на території Соколовського кар’єру.

Про це йдеться у відповіді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сергія Кондратюка на петицію житомирянина Віктора Симона щодо ліквідації сміттєзвалищ на Богунському і Соколовському кар’єрах, яка в липні 2019 року набрала необхідну кількість голосів.

«…Улюбленими місцями відпочинку містян є Богунський та Соколовський кар’єри (…). За відсутності поблизу контейнерів для збору ТПВ та байдужості відпочивальників до навколишнього середовища місця відпочинку поступово перетворюються на сміттєзвалища (…). У складі відходів можуть перебувати отруйні леткі речовини, хімічні сполуки, важкі метали, які разом з опадами можуть потрапляти у водойми через ґрунтові води. Ситуація критична, тому потребує негайного вирішення. Прошу вжити заходів, щодо ліквідації стихійного сміттєзвалища та розглянути можливість встановлення контейнерів для збору ТПВ в місцях, де є під'їзд для забору сміття», - закликав житомирянин.

«Питання ліквідації зазначених у петиції сміттєзвалищ розглянуто на черговому засіданні міської постійно діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами. За результатами роботи комісії КП «Автотранспортне підприємство 0628» Житомирської міської ради надано протокольне доручення виконати роботи з ліквідації безхазяйного сміттєзвалища, яке утворене на території прилеглій до Соколовського кар’єру (виділено редакцією). Інформуємо, що зазначені роботи будуть виконані силами комунального підприємства у серпні 2019 року. Разом з тим, управлінням житлового господарства міської ради опрацьовується питання встановлення контейнерного майданчика для збору ТПВ біля зазначеної водойми. Стосовно (…) Богунського кар’єру інформуємо, що з метою вирішення даного питання по суті департаменту містобудування та земельних відносин міської ради доручено надати інформацію щодо приналежності даної території», - йдеться у відповіді на петицію.

Зауважимо, що у 2017 році в рамках бюджету участі на Богунському та Соколовському кар’єрах були встановлені майданчики з контейнерами для сміття, причому на Соколовському кар’єрі – за двома адресами (укінці вулиць Труда та Чеська Крошня).

Де ділися ці баки й сміттєзбірні майданчики, Житомир.info 26 липня запитав у заступника мера Сергія Кондратюка. Той повідомив, що один з них був спалений невідомими близько року тому. За уточненими даними посадовець порадив звернутися до керівника КАТП 0628 Сергія Колесника.

Сергій Колесник підтвердив Житомир.info, що один з майданчиків, до якого контейнери були прикріплені ланцюгами, дійсно спалили, а другий «дівся невідомо куди».

Тому зараз КАТП готове надати людський ресурс і техніку для вивезення сміття, яке накопичилося на схилах Соколовського кар’єру, однак контейнери в безоплатне користування надасть лише тоді, коли з’являться матеріально відповідальні.

«Про сміття на кар’єрі «печуться» дві громадські організації й фізична особа, однак ніхто з них не готовий відповідати за ці контейнери. А ми не згодні, щоб вони знову були безгоспні й пошкоджені вандалами. Як тільки з’явиться відповідальна фізична або юридична особа, ми їх відразу привеземо і встановимо», - запевнив Сергій Колесник.

Нагадаємо, Соколовський кар’єр з’явився внаслідок затоплення гранітного кар`єру, який припинив своє існування понад два десятки років тому. Максимальна глибина, виміряна ехолотом в зимовий час, складає 104 метри. Липневий фоторепортаж 2018 року дивіться тут.

Як повідомляв Житомир.info, у 2017 році в Житомирі реалізували проєкт бюджету участі «Чистий відпочинок» з облаштування п’яти майданчиків з контейнерами для збору сміття в місцях відпочинку біля води.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: кар'єр сміття Колесник Кондратюк петиція  
Матеріали по темі