Політика

​Голова ЦВК назвала ситуацію з перерахунком голосів у Коростенському окрузі №64 «сильним головним болем»

1 серпня 2019, 12:42

Питання, пов’язані з 64-м виборчим округом у Житомирській області, де окружний адмінсуд зобов’язав зробити перерахунок на всіх 299 ДВК, було для Центрвиборчкому «сильним головним болем».

Про це на брифінгу 1 серпня повідомила голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук, - інформує Українська правда.

«Нашим сильним головним болем були питання, пов’язані з 64-ю окружною виборчою комісією, де рішенням Житомирського окружного адміністративного суду було зобов’язано зробити перерахунок на всіх 299 дільничних виборчих комісіях», – заявила Тетяна Сліпачук.

За словами голови ЦВК, це рішення мало б дуже серйозний вплив на час і порядок підбиття підсумків парламентських виборів, тому що стосувалося як одномандатного виборчого округу, так і загальнодержавного виборчого округу.

«Учора Сьомий апеляційний адміністративний суд скасував означене рішення Житомирського окружного адміністративного суду. Дуже ретельно була розглянута справа – всі документи, всі докази…», – повідомила Сліпачук.


Відео - Громадське телебачення

За її словами, апеляційний суд врахував, що позивач використав усі можливості судового розгляду для захисту власних інтересів, мав усі можливості брати участь у виборах на рівних умовах і не довів наявності порушення його прав, а «той факт, що позивач не досяг успіху, не є свідченням такого порушення».

Також, на думку суду, ситуація на окрузі не порушує право на вільне вираження думки народу у виборі до законодавчого органу.

Нагадаємо, 31 липня Сьомий апеляційний адміністративний суд, розташований у Вінниці, задовольнив апеляцію Окружної виборчої комісії Коростенського ВО №64 та кандидата в нардепи Володимира Арешонкова, які оскаржували рішення суду про перерахунок голосів.

Як повідомляв Житомир.info, Житомирський окружний адміністративний суд 26 липня 2019 почав розгляд позову довіреної особи кандидата в народні депутати Вячеслава Сігачова, який балотувався по Коростенському округу №64 від партії «Слуга народу» і, за результатами на сайт ЦВК, програв самовисуванцю, чинному нардепу Володимиру Арешонкову з різницею в 640 голосів. 27 липня суд задовольнив позов й дозволив перерахувати голоси на всіх 299 дільницях виборчого округу. Під час засідання кандидат Сігачов заявив про анонімні погрози і що його примушували визнати результати цих виборів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ЦВК вибори 64 округ суд  
Матеріали по темі