Місто

У Житомирі члени дільничних виборчих комісій скаржаться на несправедливий розподіл премій головами ДВК

1 серпня 2019, 14:54

Люди, які були членами дільничної виборчої комісії на парламентських виборах 2019 року, нарікають на несправедливий розподіл премій, за який відповідають голови комісій.

Члени комісії 1 серпня прийшли до ОВК, щоб подати скаргу. Люди говорять, що працювали на дільниці у школі №27. За жеребкуванням головою комісії обрали Шевчук Сніжану Володимирівну. За словами людей жінка розподілила кошти на свій розсуд, з її рішенням більшість членів ДВК не погодились, Відстоювати свою думку намагались на засіданні, проте переконати не вдалось.

«Такого свавілля за 16 років, що працюю на виборах, ще не бачив. Голова комісії жодного засідання не провела. Дуже грубо відносилась до всіх членів комісії. Члени ДВК працювали з натхненням та чесно виконували обов’язок. Але вона користуючись чи у неї є «криша» або якісь знайомі розподілила кошти так, що усе харчування вклалося у премію. Здали все чесно, протоколи не повертали, все було підписано як потрібно. Після чого приїхала і оголосила, що собі взяла 3 тисячі, заступнику та секретарю по 2 тисячі, а нам, членам комісії по 450 грн. Усю роботу ми тягнули», - говорить Микола Дідківський.


«Ми постійно працювали, а були такі члени ДВК, які були на підміні, вони сиділи, а працювали тільки тоді, коли хтось йшов до туалету наприклад. І вони отримали по 700 грн премію. Якщо вже склалась така дискусія потрібно розділити всім порівно. Всі члени ДВК говорять, що будемо звертатися до прокуратури, тому що це вже свавілля. Вона не зі своєї кишені витягує гроші, що як хоче так і розподіляє. Ми звернулись в ОВК так нам відповіли, що потрібно збирати засідання й на ньому вирішити», - розповідає Ірина Рекша.

«У нас на засіданні усі не погодились із цією сумою, яку нам призначила голова комісії. Тому що вона собі захотіла 3 тисячі, заступнику та секретарю по 2 тисячі, а іншим по 450 грн. В протоколі ми не розписувались. Який протокол вона повезла здавати без наших підписів не зрозуміло. Можливо вона їх просто підробила», - зазначає Дарія Ткачук.

Така ж ситуація виникла й на виборчій дільниці у школі №14 і члени ДВК вже підготували скаргу на голову комісії.

«Ми прийшли зі скаргою. У нас головою комісії був Васильчук Василь Миколайович. У нас на дільниці все пройшло добре. Вчора нас зібрали та повідомили, що нам назначили премію 16 тисяч. Почали спочатку розподіляти по комісіях за відроблений час. Ми наполягли щоб нам надали пояснення кому скільки буде премія. Вийшло, що голова отримав 4 тисячі, заступник 4200 грн, секретарю 3800 грн, а іншим 350, 400, 420 грн. Це так правильно розподіляти чи потрібно, якось по іншому? Ми вже підготували скаргу»,- розповідає Наталія Бережницька.

В окружній виборчій комісії пояснили, що розподіляти премії це не їх прерогатива, реагувати будуть лише на письмові скарги.

«Ні голова ОВК, ні члени ОВК не втручаються в рішення дільничної виборчої комісії. Це колегіальний орган і вони розподіляють у себе на засіданні. Відповідно є протокол засідання, який надається на розгляд до ОВК. Якщо хочуть поскаржитись. Члени комісії можуть звернутися з письмовою скаргою або заявою до голови ОВК і ми її розглянемо колегіально на засіданні комісії», - пояснює член ОВК№62 Юрій Павлюк.

Нагадаємо, 24 липня до Центрвиборчкому здала протокол з «мокрою печаткою» окружна виборча комісія Житомирського округу №62. 29 липня ЦВК визнала обраним народним депутатом в ОВО №62 Ігоря Герасименка – кандидата від партії «Слуга народу».

Як повідомляв Житомир.info, 26 липня 2019 року до офісу кандидата в народні депутати Ігоря Гундича прийшли житомиряни, які стверджували, що їм не заплатили за агітаційну роботу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ДВК вибори премія ОВК  
Матеріали по темі