Богунський районний суд м.Житомира розглядає кримінальну справу про привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, в якій потерпілими є дошкільні навчальні заклади Житомира.
Чергове судове засідання призначене на 11 вересня 2019 року.
Ця кримінальна справа – про «нашпиговане» м’ясо, яким приватні підприємці годували житомирських дітей. Про подробиці та фігурантів справи Житомир.info розповідав у березні 2018 року (дивіться журналістське розслідування).
З оприлюднений судових ухвал відомо, що кримінальне провадження за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 (Фіктивне підприємництво) та ч. 3 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України було зареєстроване 15 грудня 2017 року.
Досудове розслідування закінчили 8 липня 2018 року і сторонам та іншим учасникам кримінального провадження надано доступ до матеріалів досудового розслідування складено графік ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, погодженого з підозрюваними та захисниками.
Але троє обвинувачуваних та їхні захисники не поспішали знайомитися з матеріалами кримінального провадження у кількості 133 томі, тому в лютому 2019 року слідчий слідчого управління ГУ ДФС у Житомирській області звернувся до суду з клопотанням встановити чіткий строк для ознайомлення з матеріалами справи. Слідчий суддя Богунського райсуду клопотання задовольнив і зобов’язав сторону захисту до 30 березня 2019 року ознайомитися з матеріалами справи.
Врешті 28 березня 2019 року прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Житомирської області був затверджений обвинувальний акт відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1,3,4 ст. 358, ч. 1 ст. 205 КК України, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1,3,4 ст. 358 КК України. До двох статей ККУ, які були під час відкриття провадження, додалися ще звинувачення у змові та груповому вчиненні злочину і ст.358 – підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів.
29 березня обвинувальний акт надійшов до Богунського райсуду і підготовче судове засідання було призначене на 2 квітня 2019 року. Там захисниками були заявлені клопотання, які підтримані обвинуваченими та щодо задоволення яких заперечували прокурори та представник потерпілої сторони, про передачу справи за підсудністю до Червоноармійського районного суду Житомирської області.
«Судом встановлено, що відповідно до обвинувального акту інкриміновані обвинуваченим діяння вчинялися: керівництво діяльністю групи, складення документів фінансово-господарської діяльності, відвантаження продукції - на території смт Пулини Житомирської області; постачання продукції на території закладів управління освіти Житомирської міської ради, тобто в м. Житомирі (Богунський та Корольовський райони); заволодіння коштами закладів управління освіти Житомирської міської ради, яка розташована на території Корольовського району м. Житомира вул. В.Бердичівська, 7», - йдеться в ухвалі суду від 9 квітня.
Нагадаємо, в селищі Пулини за однією адресою зареєстровані дві компанії, які фігурують у кримінальному провадженні: «Деколо» та «Укрпродукт».
Для вирішення питання підсудності кримінальне провадження направили до Житомирського апеляційного суду, а він 15 квітня ухвалою, яка не підлягає оскарженню, залишив клопотання захисників без розгляду та повернув справу до Богунського районного суду м.Житомира.
Скріншот з ухвали Житомирського апеляційного суду
Нагадаємо, на початку 2018 року співробітники СБУ разом з управлінням ДФС викрили групу осіб, яка постачала до дитячих садочків Житомира неякісну м’ясну продукцію. Тоді повідомлялося: у ході досудового розслідування було встановлено, що на території Житомирської області діє група осіб, які у період 2016-2017 років зареєстрували, перереєстрували та використовують низку компаній з метою прикриття незаконної діяльності, у тому числі привласнення та розтрати бюджетних коштів. В ухвалі Богунського райсуду м.Житомира від 22 березня 2018 року, зазначено, що проводилась судмедекспертиза, за висновками якої розмір завданих державі збитків склав 3,779 млн грн. У повідомленні обласної прокуратури від 29 березня 2019 року зазначено, що унаслідок протиправних оборудок організована група заволоділа коштами місцевого бюджету на суму 1 млн 940 тис. грн.
Як повідомляв Житомир.info, начальник управління освіти Житомирської міської ради 31 січня 2018 року запевняв, що вони робили відбори зразків м’яса і проводили лабораторні експертизи, які підтвердили, що м’ясо відповідало необхідним стандартам. 23 лютого 2018 року міський голова Сергій Сухомлин підписав розпорядження про створення спеціальної комісії, якій, зокрема, доручив провести службову перевірку по факту закупівлі м’яса управлінням освіти та підпорядкованими установами. На брифінгу 7 березня 2018 року мер повідомив, що комісія не встановила фактів отруєння чи «накачування м’яса», натомість були виявлені порушення, пов’язані з самою системою закупівлі: після проведення тендерів ціна на м'ясо піднімалася в три рази.