Місто

Чи користується житомирська молодь програмою «єКнига» та що радять почитати містянам

5 February 2025, 17:02

Ще з дитинства майже кожному розповідали про те, як важливо читати книги. Вони допомагають відпочити, розвинути пам’ять та уяву, дізнатися щось нове.

Задля популяризації читання у грудні 2024 року Уряд України запустив програму «єКнига», яка дозволяє 18-річним отримати від держави 908 гривень на книжки українською мовою. Щоб стати учасником програми, потрібно подати заяву про виплату, обравши послугу «єКнига» у застосунку «Дія».

Ця програма є досить популярною серед житомирян. Про це журналістам Житомир.info 5 лютого розповіли в одній з місцевих книгарень.

«Так, ця програма популярна, нею користуються, звертаються, просять допомогти особливо з налаштуванням, підключенням. Ми це все робимо. Просять підібрати книги щодо цієї програми, ми теж це робимо залюбки. «Сім чоловіків Евелін Г’юґо», сама книга чудова й у 18 років сподобається її почитати. Якщо брати щось з детективів, то мені дуже подобається «Я бачу, вас цікавить пітьма» українського автора. Якщо говорити про психологію, (ред. автор) Катя Бльостка теж підійде для тих, хто починає стосунки, будувати якесь особисте життя», – розповідає продавчиня книжкового магазину Ольга.

Ми запитали житомирську молодь, чи беруть вони участь у державній програмі.

«Я брала участь в програмі «єКнига», мені надійшли гроші і я думаю щось купити. Думаю щось легке взяти, можливо якогось нового українського поета. Я вважаю, що це класна програма, тому що потрібно розвиватися, читати й ніколи не пізно почати читати», – каже Маргарита.

«Так, завтра користуватимуся. (ред. вже вирішили, які книги собі оберете?) та ще ні, але буду вирішувати. Якщо серйозно, непогано, може народ стане розумнішим», – говорить Давид.

«На жаль, ні, не беру, в мене немає можливості, я курсант і тому немає можливості. Просто часу немає. Загалом, мені подобається більш романтичний, еротичний жанр. Я дуже люблю такі книги як «Панк 57» і «Переслідування Аделіни», «Полювання на Аделіну», – відповідає Вікторія.

Також ми поцікавилися у містян, які книги вони полюбляють та що рекомендують прочитати іншим.

«Читаю, але зараз більше електронні читаю, в інтернеті дочка дає електронні книги. Страшенно люблю читати з дитинства. На цей момент більше історичні, я більше читаю таких сучасних істориків Палія, Алфьорова. Все-таки я б радила всім українцям знати свою історію, навіть ту ж саму «Чорну раду», як Богдан Хмельницький відстоював українство», – говорить Валентина.

«Читаю, але не так часто, як хотілося б. Фантастику, в основному. Особисто мені подобається «Квіти для Елджернона», я думаю, що вона кожному була б цікава та корисна. Це книга про досліди над мозком людини і як вони можуть повпливати на людину, на її життя в цілому», – каже Катерина.

«Читаємо, але не так багато. Наприклад, книгу «Багатий тато, бідний тато» читала, дуже подобається, але більше електронне слухаємо. Напевно, цю б і порекомендувала «Багатий тато, бідний тато», вона більше про те, щоб люди стимулювали себе до розвитку, не боялися чогось нового в житті», – розповідає Ірина.

«Які книги я полюбляю, Гольдштейн «Агромеханіка ґрунтів», Трощенко «Деформування і руйнування металів при багатоцикловому навантажуванні», Писаренка. Цікавить художня література, Сабатіні «Одіссея капітана Блада», Гаґґард «Дочка Монтесуми», «Копальні царя Соломона». Я рекомендую людям читати, читати й читати, зайвих книжок не буває», – говорить Богдан.

«Я в школі стільки книг не читала, скільки зараз. Я молоді порекомендувала б Роберта Кійосакі «Квадрат грошового потоку», тому що фінансова грамотність в нас дуже кульгає», – рекомендує Марія.

«Тяжко зараз читати книжки, з ТікТоком дуже тяжко, не вистачає посидючості просто. Не знаю, є багато хороших книг в різних жанрах, головне, щоб книга була хорошою, а не певний жанр. «Федько-халамидник» хай читають, якщо не прочитали в школі, то хай зараз читають», – говорить Артур.

«Якщо це саморозвиток, то «48 законів влади», а може «Маркетингові війни». Якщо просто так почитати, то, мабуть, «Провина зірок», що перше спадає на думку, – радить Артем.

Який формат книг, паперовий чи електронний, обирають житомиряни та – дивіться тут.

Нагадаємо, Кабінет міністрів 3 грудня 2024 року ухвалив рішення, завдяки якому Міністерство культури та стратегічних комунікацій України спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Українським інститутом книги запускають програму «єКнига».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: опитування єКнига книга  
Матеріали по темі