Місто

Який вигляд мають гуртожитки житомирських вузів та скільки коштує проживання

20 серпня 2019, 19:34

Щороку у житомирських вищих навчальних закладах змінюється ціна за проживання у гуртожитках. Цьогоріч місяць проживання у гуртожитку коштує від 450 до 520 грн. Традиційно ціна залежить від вартості комунальних послуг. Журналісти Житомир.info поцікавились, який цінник ставлять університети та які умови проживання пропонують студентам.

У ЖНАЕУ розповіли, що у новому навчальному році за гуртожиток доведеться платити на 30 грн більше, у порівнянні з минулим роком. Найдорожчим є житло з поліпшеним плануванням, за нього студент має сплатити 5 100 грн (за 10 місяців).

«Відповідно розрахунків, оплата за гуртожиток буде така: гуртожиток № 1 - 480 грн, гуртожиток № 2 - 450 грн, гуртожиток №3 - 480 грн, гуртожиток №4, який має поліпшене планування, 510 грн та гуртожиток № 5 - 480 грн», - розповідає Юрій Демяненко.

За словами проректора з питань економічного розвитку та безпеки, агроуніверситет піклуються про своїх студентів, тому у гуртожитках постійно поліпшують умови проживання.

«Протягом останніх трьох років ми зробили ремонт всіх душових кімнат. Повністю проведено капітальний ремонт водогінної та каналізаційної мереж. У тому році на кожен гуртожиток було виділено майже по 200 тисяч грн та замінено вікна і двері у загальнодоступних містах. У цьому році є плани щодо установки нових вікон та придбання меблів для кімнат студентів», - зазначив проректор ЖНАЕУ Юрій Демяненко.


Скільки у новому навчальному році батькам та студентам обійдеться проживання у гуртожитку «Житомирської політехніки», конкретної цифри поки що не називають. Щодо умов, то цього року в деяких кімнатах зробили капітальний ремонт та закупили нові ліжка, шафи та столи. Проректор з науково-педагогічної роботи та молодіжної політики запевнила, що наявність ремонту на ціну кімнати не вплине. Також за словами проректора, умови для проживання поліпшували на території загального користування: кухня, туалет та душові кімнати.

«Приблизно до 500 грн на місяць коштуватиме проживання у гуртожитку. Кожного року ми намагаємося робити поточний ремонт у гуртожитках. Але з цього року розпочали робити капітальний ремонт. Повністю відремонтували одне крило у гуртожитку № 2. Зроблений ремонт у туалеті, душових, також закуплені нові меблі. Також ми робимо ремонт таким чином: у нас у гуртожитку 100% замінили кухонні плити та встановили пластикові вікна у кухнях», - розповіла проректор «Житомирської політехніки» Олена Денисюк.

Крім цього в університеті створили додаток, який має поліпшити життя викладачам та студентам. Завдяки йому можна дистанційно подивитися інформацію про гуртожиток.

«В нашому університеті розроблена наша самостійна власна система автоматизації документообігу пов'язана з гуртожитком. Вона дозволяє вести облік студентів, які проживають у гуртожитку, коли студенти виселяються - вести облік вільних кімнат, розподіляти їх між факультетами. Також це дозволяє автоматизувати генерування документів по гуртожитку — наказів на поселення, виселення, направлень на поселення», - розповідає проректор «Житомирської політехніки» Андрій Мороз.

В ЖДУ імені І. Франка ціну на проживання цього року не підвищували.

«Вартість проживання для студентів не змінилася попри зміни в оплаті комунальних послуг. Це задекларовано Міністерством освіти та науки України разом з Мінсоцполітики та Мінфіном. Така вартість складає 40% від академічної стипендії та не перевищує 520 грн на місяць», - розповіла ректор ЖДУ ім. І. Франка Галина Киричук.

За її словами, для забезпечення нормальних умов проживання цього року у гуртожитках ремонтували та замінювали системи комунікацій.

«У цьому році у нас було проведено капітальну санацію усіх гуртожитків. Це стосується сантехнічних умов та роботи усіх вузлів, пов'язаних з комунікаціями. Наступний крок, який плануються робити - це частковий ремонт. Для цього ми плануємо вивести з проживання деякі секції одного з гуртожитків, аби привести там капітальний ремонт, але це у планах на майбутнє», - зазначила Галина Киричук.

Скільки коштувало проживання в університетських гуртожитках Житомира у 2018/2019 навчальному році, дивіться тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: університет гуртожиток проживання  
Матеріали по темі