Місто

​У Житомирі збираються за 7,6 млн грн відреставрувати один з символів міста – водонапірну башту

27 серпня 2019, 14:34

У Житомирі впродовж року триватиме реставрація пам’ятника архітектури – водонапірної башти, що на вулиці Пушкінській, 24.

Тендер на реставраційні роботи КУ «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради оголосила 15 серпня. За умовами тендерної документації, очікувана вартість закупівлі послуг з капітального ремонту та реставрації історичної будівлі становить 7 млн 636,3 тис. грн. Планується завершити зазначені роботи до кінця 2020 року.

27 серпня відбувся аукціон, у якому взяли участь дві фірми. Вигіднішою виявилась пропозиція підприємства «Красно» заснованого Житомирською обласною радою українського фонду «Реабілітація інвалідів», у 7 млн 588,8 тис. грн. Тож наразі дане підприємство очікує на остаточне рішення тендерної комісії.

За даними ресурсу УouСontrol, підприємства «Красно» засноване Житомирською обласною радою українського фонду «Реабілітація інвалідів», зареєстроване в Житомирі в 2007 році. Керівник – Никончук Дмитро Федорович. Наразі підприємство має 17 зареєстрованих видів діяльності, основний з яких – оптова торгівля іншими товарами господарського призначення.

Нагадаємо, проєкт реставрації Водонапірної вежі Житомирська міська рада планує реалізовувати у співфінансуванні з німецькою урядовою компанією GIZ. Про те, як збираються облаштувати внутрішній простір пам’ятники архітектури, яка є одним з символів міста, в червні 2019 року Житомир.info розповідав директор КУ «Агенція розвитку міста» Борис Пахолюк.

Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2017 року жителі міста мали можливість обрати один із трьох проєктів для облаштування громадського простору у місті в рамках програми «Інтегрований розвиток міст в Україні»: Більшість підтримала створення культурно-туристичного центру в історичній будівлі колишньої водонапірної вежі на вул. Пушкінська, 24. Директор департаменту економічного розвитку Микола Костриця розповідав, що німецька урядова компанія GIZ зобов’язується дати на реалізацію проєкту 50 тис. євро, а Житомирська міська рада має виділити з міського бюджету не менше 51 тис. євро.

Також головний архітектор Житомира розповідав, як перетворення водонапірної вежі торкнеться роботи прилеглих кафе.

В лютому 2018 року виконком одноголосно підтримав проведення закритого конкурсу з реконструкції дизайну внутрішнього простору будівлі житомирської водонапірної вежі та розвитку прилеглої території.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Водонапірна вежа башта реставрація  
Матеріали по темі