Місто

​Як поліцейські разом із чотирилапими напарниками долали смугу перешкод на чемпіонаті з багатоборства кінологів

10 вересня 2019, 20:31

Смуга перешкод, складні стрибки та чітке виконання команд – 10 вересня в Житомирі стартував Четвертий чемпіонат Національної поліції України з багатоборства кінологів. Цього року змагаються 27 команд з різних областей.

Свою команду на змаганнях представили 41 учасників, кожен зі своїм чотирилапим напарником. Також у чемпіонаті із власною збірною виступили кінологи Збройних Сил України та Державної кримінально-виконавчої служби.


Учасники змагань розповідають про своїх улюбленців: кожна собака має характер, тому потрібно знайти особливий підхід. До змагань напарники готувалися кілька місяців, сьогодні налаштовані не лише пройти смугу перешкод, а й здобути перемогу.

«Моїй собаці 2,5 роки, його звуть Капрал. До змагань ми готувалися близько 1-2 місяців. Він закріплений за мною, мій напарник. Зазвичай він спокійний, але, коли потрібно, може показати зуби. Я тримаю його «в узді», бо, як усі хлопці, любить побешкетувати»‎,- говорить учасниця змагань Аня.

«Собаку звуть Рамік, німецька вівчарка. У кінологічній службі я працюю понад 28 років. Моєму улюбленцю до 4 років, з 2 років він на службі у поліції. Зазвичай, якщо собака достигає того віку, коли не може виконувати свої обов'язки на службі, її забирає кінолог, який з нею працював, на довічне утримання. На чемпіонаті ми з ним перший раз, але він робочий, займається розкриттям злочинів. Немає учасників, які не хочуть перемогти. Для відмінного результату потрібен професіоналізм та удача»‎,- вважає учасник змагань Леонід.

Чемпіонат триватимуть три дні. Переможців оцінюватимуть за кількома критеріями після проходження всіх етапів змагань. У перший день учасники мають подолати 200-метрову смугу перешкод.

За одну хвилину кінолог разом зі своєю собакою має рушити з лінії старту та подали першу перешкоду «Чагарник» з листям, після чого перелізти через «Бар’єр» та бігти до «Канави». Потім треба пройти по «Буму» та лежачи здолати перешкоду «Лаз», і вже наостанок напарникам потрібно вилізти на «Драбину» та рушити до фінішу.

«‎У нас три дні змагань, кожен день є перелік, які дисципліни має скласти собака. За комплексом цих вправ будемо визначати найкращого кінолога зі своєю службовою собакою. Перша дисципліна - це подолання смуги перешкод. У наступні дні будемо оцінювати навички загальної слухняності, захисна робота, слідова робота»‎, - розповідає головна суддя змагань Світлана Коломієць.

Змагання проходять на оновленій базі Кінологічного центру ГУНП Житомирської області.

«В оновлення Житомирського кінологічного центру завдяки роботі Національної поліції та Головного управління були вкладені державні кошти на підняття з руїн даного навчального закладу. За масштабами Житомирщини це великі кошти - близько 2 млн грн‎, це останні платежі, які ми підписували. Але ці кошти ми направляли з бюджету Національної поліції, який був закладений на 2018-2019 роки. Загалом це невеликі кошти для того обсягу роботи, яку тут мають здобувати офіцери поліції»‎,- говорить голова Національної поліції України Сергій Князєв.

Фоторепортаж зі всеукраїнських змагань кінологів, які вперше проходять у Житомирі, дивіться тут. Також на нашому сайті є фоторозповідь про 23-річну житомирську поліцейську Аліну Лось, яка патрулює парки верхи на Ловеласі й тренує собаку Весту.

Як повідомляв Житомир.info, 6 листопада 2018 року в Житомирі поліцейські-кінологи здавали екзамени з пошуку наркотиків і людських решток.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: кінолог поліцейський собака  
Матеріали по темі