Місто

​Чи знають житомиряни, що записка від батьків школярів прирівнюється до довідки від лікаря

13 вересня 2019, 14:07

Вже 2 роки в Україні діє постанова Кабміну, якою пояснювальна записка від батьків у навчальних закладах прирівнюється до довідки від лікаря. Наприклад, якщо вашої дитини не було в школі менше 10 днів, достатньо принести письмове пояснення батьків, і це може свідчити про поважну причину пропусків занять.

13 вересня журналісти Житомир.info поцікавились, чи відомо батькам про дану постанову та чи користуються вони такою можливістю.

«Так, я щось таке чула. Колись користувалися, але ми використовували, коли дитини не було день чи два. Тоді, я вважаю, що можна написати таку довідку від мами. А якщо вже на більше днів, то потрібно усе-таки довідку від лікаря, мені так здається», - відповідає житомирянка Зоя.


«Так, нам це відомо. Якщо дитина не хворіла, а просто по сімейним обставинам пропустила уроки. Це зручно, коли не потрібно йти до лікаря, займати черги і якусь нову хворобу підхопити також неприємно буде. Ми користувалися такою можливістю, писали на тиждень записку по сімейним обставинам», - каже Ксенія.

«Я не знаю, але мені здається, що, якщо дитина хворіє, то обов'язково потрібна довідка від лікаря, бо різні можуть бути хвороби. Я за довідку від лікаря», - говорить Тетяна.

«Якщо ми пропускаємо більше двох днів, то ми несемо справку від лікаря. На мою думку, це і для лікаря, й для вчителя краще. Вчитель буде бачити, що дитина здорова і не просто десь відпочивала десять днів. Справка - підтвердження того, що дитина вже не хвора і може навчатися. В школі казали, що потрібна справка, якщо дитини немає більше двох днів», - розповідає Марія.

«Нещодавно я й сама носила записку на два дні, тому що захворіла дитина, а в нашого лікаря був неприйомний день. Ми принесли записку у школу, і нам було дуже зручно. На два дні залишила для профілактики дитину, були соплі і вчителька дозволи принести розписку. Якщо дитина хворіє довше, то потрібно принести записку», - говорить Наталія.

«Знаю про таке, коли мама чи тато написали записку, це зручно. І не потрібно ходити до лікаря. Якщо дитині потрібно залишиться дома на один день, то до лікаря потрапити дуже важко. Тому в таких ситуаціях зручно написати записку від руки», - каже Оксана.

Нагадаємо, 12 вересня журналісти Житомир.info дізнавалися, у чому житомирським школярам дозволили ходити на навчання та хто має право встановлювати дрес-код.

Як повідомляв Житомир.info, у 2016 Міносвіти дозволило батькам не приносити у дитсадок довідку, якщо дитина не хворіла.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: довідка школа дитина записка  
Матеріали по темі