Місто

З 1 жовтня стартує монетизація пільг на компослуги: на виплату «живих грошей» в Житомирі претендує 23 тисячі людей

19 вересня 2019, 16:13

З 1 жовтня 2019 року в Україні вперше розпочинається монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг, у Житомирі право на пільгу на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі мають близько 23 тисяч осіб.

Про це 19 вересня Житомир.info повідомив начальник управління соціального захисту населення Богунського району м. Житомира Михайло Якимів.

«Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі поширюється на осіб, які мають право на відповідні пільги згідно із законами України, для деяких категорій громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, який у 2019 році становить 2690,00 грн», - поінформував Михайло Якимів.

Незалежно від доходів пільги надаються:

  • особам з інвалідністю внаслідок війни,
  • учасникам бойових дій
  • членам сімей померлих (загиблих) ветеранів війни,
  • чорнобильцям І та ІІ категорій,
  • особам з інвалідністю внаслідок проходження військової служби,
  • ветеранам військової служби та органів внутрішніх справ, ветеранам інших силових структур.

«Відповідно до затвердженого Порядку, паралельно будуть функціонувати дві системи надання пільг у грошовій формі, - готівковій та безготівковій. Пільги у безготівковій формі будуть призначатися усім пільговикам в автоматичному режимі, без особистого звернення громадян, за прикладом безготівкового надання субсидій. Щомісяця управління соціального захисту населення Богунського та Корольовського районів м. Житомира буде формувати реєстри для виплати пільг та передаватиме їх до Мінсоцполітики, після чого опрацьовані реєстри надходитимуть до АТ «Ощадбанк» разом з коштами для виплати пільг. «Ощадбанк» щомісячно інформуватиме пільговика шляхом SMS повідомлення про надходження коштів на рахунок пільговика», - роз’яснює начальник управління.

Механізм безготівкової форми розроблений для максимальної зручності пільгової категорії громадян, які мають право на пільги і не хочуть (не мають можливості) витрачати час на оплату житлово-комунальних послуг, - інформують в управлінні соцзахисту.

Водночас з 1 жовтня буде діяти й грошова готівкова форма надання пільг. У цьому випадку пільговик (законний представник) повинен особисто, до початку опалювального сезону (15 жовтня) звернутися до відділу персоніфікованого обліку отримувачів пільг управління за місцем отримання пільги із заявою та надати номер карткового рахунку (реквізити банку), на який буде здійснюватися перерахування готівки.

Пільговики, які виявили бажання отримувати пільгу у готівковій грошовій формі, зобов’язані щомісяця самостійно сплачувати вартість фактично спожитої послуги. У разі отримання управлінням інформації від виконавців комунальних послуг про наявність простроченої понад місяць заборгованості з оплати послуг пільговикам, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного місяця буде автоматично здійснюватись у грошовій безготівковій формі.

«Станом на 19 вересня 2019 року загальна чисельність осіб у місті Житомирі, які мають право на пільгу на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, складає близько 23 тисячі осіб. Кожен громадянин, який має право на пільгу, до початку опалювального сезону (з 1 по 15 жовтня) має визначитися, у який спосіб монетизовані пільги йому краще отримувати», — наголосив Михайло Якимів.

Нагадаємо, з 2018 року в Україні запроваджена монетизація субсидій — держава дає людині «живі гроші» на комунальні послуги, а людина сама вирішує, на чому можна зекономити і як раціонально скористатись грішми.

Як повідомляв Житомир.info, станом на березень 2019 року 81% сімей Житомирської області отримали субсидію «живими» грішми, а пенсіонери отримують монетизовані субсидії разом із пенсією.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пільга пільговик компослуги монетизація Якимів  
Матеріали по темі