Суспільство

У Житомирі комісія перевіряє документи «чорнобильців» та видає нові посвідчення

20 вересня 2019, 15:42

Власникам «чорнобильських» посвідчень 1, 2 і 3 категорій необхідно до 1 січня 2020 року замінити їх на нові зразки.

Про це 20 вересня повідомив сайт Житомирської міськради.

«У зв’язку із затвердженням нових зразків посвідчень, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 р. № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» необхідно до 1 січня 2020 року провести заміну посвідчень:

  • особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1);
  • учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 і 3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт», - інформує мерія.

Для отримання посвідчень нового зразку житомирським «чорнобильцям» до кінця 2019 року необхідно звернутися до управлінь соціального захисту населення департаменту соціальної політики Житомирської міської ради за місцем реєстрації з наступним пакетом документів (копії та оригінали):

  1. Паспорт,
  2. Посвідчення постраждалої особи,
  3. Вкладка до посвідчення (для 1 категорії),
  4. Довідка МСЕК,
  5. Фото 3 х 4 (1шт.),
  6. Довідка про термін проживання на радіоактивно забрудненій території (Додаток №5 або №4) – для осіб, що мають статус потерпілих.

За довідками просять звертатися до управлінь соціального захисту: Корольовського району Житомира – на майдан Польовий, 8, кабінет 318, ел. адреса: chorkorzt@ukr.net, Богунського району – на вул. Перемоги, 55, кабінет 217, телефони 42-50-10, (097)- 35- 69- 587.

В управлінні соцзахисту Богунського району Житомир.info повідомили, що для заміни посвідчень при Житомирській облдержадміністрації створена спеціальна комісія.

«Створена комісія при ОДА, яка піднімає архівні документи і дивиться, які документи знаходяться в архіві. Ця комісія безпосередньо виписує ці посвідчення, вона їх міняє. Але це не значить, що їх повально міняють усім підряд. Архіваріус піднімає весь пакет документів, звіряє, що є і чого не вистачає, і виписує нове посвідчення. Перевіряються всі первинні документи», - пояснила сайту начальник відділу з питань соцзахисту населення, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи, управління соцзахисту Богунського району Ольга Пилипенко.

За даними начальниці відділу, станом на 20 вересня з 575 «чорнобильців» 1-ї категорії Богунського району свої посвідчення поміняли більш як 300.

«У районі більш ніж половина людей вже замінили посвідчення, поки жодній людині не відмовили», - повідомили сайту.

По Корольовському району видано 200 нових "чорнобильських" посвідчень.

Нагадаємо, у 2016 році посвідчення «чорнобильців» отримали діти переселенців, які проживають в райцентрі Коростень Житомирської області.

Як повідомляв Житомир.info, з 2009 по 2017 рік кількість постраждалих від аварії на ЧАЕС у Житомирській області зменшилася на 20%.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: посвідчення соцзахист чорнобильці  
Матеріали по темі