Культура

Обіцяну реконструкцію житомирського театру цього року не розпочнуть, хоча проєкт уже пройшов експертизу

25 September 2019, 14:41

Зоряне небо на стелі, оновлений глядацький зал та панорамний ліфт для забезпечення доступності театру особам з інвалідністю – так, за проєктом, має виглядати житомирський муздрамтеатр після реконструкції.

Реконструкцію театру анонсували у березні цього року. Вже у квітні Житомирська облдержадміністрація представила проєкт. Саму модернізацію мали розпочати у 2019 році.

На якому етапі реконструкція театру, розповіла генеральний директор Житомирського академічного українського музично-драматичного театру ім. І. Кочерги Наталія Ростова.

«Нічого не буде. Ви знаєте, що ми у липні очікували реконструкцію театру. Проєктно-кошторисна документація сьогодні вже готова, пройшла експертизу. Сьогодні зустрічалася з губернатором з приводу Другого форуму (йдеться про Другий міжнародний форум регіонів України та Республіки Білорусь, який відбудеться 3-4 жовтня в Житомирі, – ред.), але, думаю, у найближчий час піду до нього і будемо звертатися всім колективом стосовно реконструкції», – говорить Наталія Ростова.


За словами Наталії Ростової, сцена та сам театр з моменту відкриття не зазнали жодної реорганізації. Сцена, електромережі та комунікації потребують реконструкції. Також генеральний директор житомирського театру зазначила, що, крім працівників, зміни очікує і сам глядач.

«На нашому святі «75 років нашому театру» всі казали, що 100% буде реконструкція. Мені зараз нікому поставити питання, чому нам не виділили кошти. Думаю, будемо спілкуватися з новим керівництвом області. Сьогодні ми не можемо технічно працювати. Окрім мікрофонів, є велика частина нашої сцени – механіка сцени. Зрозумійте, 60 років тому було все зроблено. Ми не говоримо про модернізацію, достатньо, щоб було нове. Наша зоряна сцена, якщо бачили, є місця де не світять лампочки. Це не тому, що ми не вкрутили лампочки, там перегоріла проводка. Щоб її замінити, потрібно знімати усе», – розповідає генеральний директор Житомирського академічного українського музично-драматичного театру ім. І. Кочерги Наталія Ростова.

У облдержадміністрації розповіли, що у 2019 році втілювати зміни у театрі не планують, але від реконструкції об'єкту не відмовляються.

«Театр для нас стратегічно дуже важливий, тому що це головна сцена міста, яка одночасно може розмістити 1000 людей. Власне, тому ініціювали розробку концепт-дизайну, щоб зробити сучасну візуалізацію, це було зроблено минулого року. Зараз ми збираємо проблемні питання для того, щоб закласти їх у бюджет наступного року, і ми подали як проблемне питання реконструкцію нашого театру. Сподіваємося, що до нас дослухаються», – говорить начальник управління культури та туризму Житомирської ОДА Тетяна Парфентієва.

Нагадаємо, наприкінці березня 2019 року голова Житомирської ОДА Ігор Гундич анонсував реконструкцію житомирського драмтеатру за 35 млн грн. Планується, що для реалізації проєкту залучать кошти обласного та міського бюджетів, а також Державного фонду регіонального розвитку. У квітні пресслужба облдержадміністрації повідомила, що проєкт реконструкції передбачає створення музейно-виставкової зони, розташування кафе та кав’ярні, будівництво панорамного ліфта.

Як повідомляв Житомир.info, 11 грудня 2018 року департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА уклав договірз ТОВ «Група «Гарант» на розробку проектної документації на будівництво об’єкту «Ремонтно-реставраційні роботи по будівлі Житомирського академічного українського музично-драматичного театру імені Кочерги» за 1 млн 398 тис. 379,66 грн, без ПДВ.

У жовтні 2018 року директор житомирського драмтеатру Наталія Ростова розповідала про проєкт реконструкції будівлі, за яким планують капітально відремонтувати комунікації: водопостачання, теплопостачання, електрику, механіку сцени, звуку, світла, а також зробити експертний висновок по техстану будівлі.

Житомир.info
Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: театр муздрамтеатр Ростова  
Матеріали по темі