Влада

З наступного року у Житомирі орендарів комунального майна шукатимуть на аукціоні. Рада ухвалила закон

3 October 2019, 16:22

Верховна рада 3 жовтня прийняла законопроєкт про оренду державного та комунального майна, який дозволить зробити процедуру надання в оренду прозорою, загальнодоступною та безумовно, вигідною за рахунок вільної конкуренції.

Про це повідомляє пресслужба Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«Централізований збір інформації щодо оренди державного та комунального майна дасть можливість для аналізу та контролю за використанням цього майна, побудови інструментів для вимірювання ефективності управління. Ми очікуємо збільшення надходжень до державного та місцевих бюджетів від оренди, а також зменшення корупційних ризиків та підвищення прозорості процесу і контролю з боку громадськості», - підкреслив перший заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Павло Кухта.

Усі без винятку процедури з надання об'єктів в оренду будуть проходити через дворівневу електронну торгову систему ProZorro.Продажі, яка вже зарекомендувала себе як найбільш сучасна та прозора система торгів. У цій системі буде обов'язкова публікація всіх документів, рішень та правочинів й вільний доступ до них. Завдяки цьому законопроєкту нарешті буде створено базу єдиних публічних та загальнодоступних переліків державного та комунального майна, яке здається в оренду.

Закон, за який проголосували 256 народних депутатів, в тому числі - всі шестеро мажоритарників від Житомирської області, набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 лютого 2020 року.

Законом визначено, що аукціон проводиться за наявності заяв на участь в аукціоні не менше, ніж від двох учасників та вважається таким, що відбувся, у разі здійснення на аукціоні не менше одного кроку аукціону.

Право на оренду майна без проведення аукціону мають, зокрема: державні то комунальні установи і організації, релігійні організації для забезпечення проведення релігійних обрядів та церемоній; заклади освіти; громадські організації ветеранів для розміщення реабілітаційних установ для ветеранів; вітчизняні видавництва і підприємства книгорозповсюдження; народні депутати України і депутати місцевих рад для розміщення громадської приймальні.

Також закон визначає, що не можуть бути орендарями:

фізичні та юридичні особи, стосовно яких застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції», а також пов'язані з ними особи;

юридичні особи, інформація про бенефіціарних власників яких не розкрита в порушення вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань»;

фізичні та юридичні особи, зареєстровані в державах, включених FATF до списку держав, що не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, а також юридичні особи, 50 і більше відсотків статутного капіталу яких належать прямо або опосередковано таким особам;

фізичні та юридичні особи, які перебувають у процедурах банкрутства (неплатоспроможності) або у процесі припинення;

працівники орендодавця – щодо майна, яке надається в оренду такими орендодавцями;

працівники уповноважених органів управління та балансоутримувачів – щодо майна, оренда якого погоджується такими уповноваженими органами управління або яке знаходиться на балансі таких балансоутримувачів.

Як повідомляв Житомир.info, найближчим часом Житомирська міська влада збирається надати згоду чотирьом орендарям на здійснення невід’ємних поліпшень комунальних приміщень, які потім можна буде приватизувати без конкурсу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВР закон оренда Мінекономрозвитку  
Матеріали по темі