Культура

У Житомирі подружні пари зі стажем, яким влаштували «Покровське весілля», поділилися секретами довготривалих стосунків

13 October 2019, 18:24

13 жовтня на вулиці Михайлівській у Житомирі влаштували «Покровське весілля» для пар зі стажем. Для них підготували окремі традиційні обряди. Родзинкою цьогорічного дійства стала можливість взяти шлюб на 24 години, якою скористались 13 пар.

«У нас є три офіційні пари, які погодилися відзначити своє свято саме у цей день. Також у нас є тринадцять пар, які долучилися до цього заходу, щоб укласти шлюб на один день. Це за умов шлюбу Проні Прокопівни та Голохвастова, ці люди є акторами Житомирського українського музично-драматичного театру ім. Кочерги. Вони зроблять таке театралізоване дійство для наших мешканців», - говорить в.о. начальника управління культури Житомирської міської ради Наталія Марчук.


За стародавніми українськими звичаями відзначити кедрове весілля погодилась родина Біляків. Подружжя вже 49 років разом. Чоловік розповів, що має секрет, як зберегти кохання та прожити разом все життя.

«Секрет є такий простий. Не важливо, хто у домі правий, а важливо, щоб вдома мир був і тоді все буде добре», - ділиться Сергій Біляк.

Також привселюдно відзначити 35 років у шлюбі, льняне весілля виявили бажання родина Грищуків. Дружина та чоловік розповіли, як зберегти надовго стосунки.

«Терпіння та повага один до одного. Якщо одному трохи важко, то вдвох простіше. Ось так і йдемо по життю», - говорить Антоніна Грищук.

«Головне - любов та взаємоповага. Ось ми любимо один одного вже 35 років. Десь стерпимо, всяке буває, але швидко миримось», - розповідає Володимир Грищук.

В рамках «Покровського весілля» для житомирян підготували виступи справжніх козаків, весільні дефіле, обрядові сватання та жартівливу церемонію шлюбу на 24 години.

«Сучасні Покровські вечорниці це коли дівчата збираються напередодні Покрови та починають наряджати весільне гільце. Вони співають пісні, звертаються до Покрови, щоб вона подарувала їм щастя та любов. Після цього ми робимо таку колекцію, на базі українського віночка створюється колекція у правильних кольорах. Все це демонструється у форматі того, що дівчина хоче вийти заміж і просить у Бога щастя. Також буде представлено ще дві цікаві колекції у весільному форматі. На всіх весільних заходах зараз танцюють флешмоб. Сьогодні у нас буде весільний флешмоб з маленьким сюрпризом», - розповідає режисер свята «Покровське весілля» Ольга Хмельницька.

Нагадаємо, у Житомирі традиційне «Покровське весілля» проходить вже вчетверте. Як минулого року житомиряни відгуляли загальноміське Покровське весілля, можна подивитися тут.

Яку продукцію цього річ пропонують майстри з різних куточків України на Покровському ярмарку в Житомирі, дивіться тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Покровське весілля  
Матеріали по темі