Суспільство

​Житомир вперше за двадцять років приймає міжнародні навчання «Кленова арка - 2019»

29 жовтня 2019, 14:20

Впродовж двох тижнів близько трьох сотень військовослужбовців із дев'яти країн будуть навчатись планувати військові операції, реагувати на бойову обстановку та ухвалювати рішення на основі оперативних даних.

29 жовтня на базі 199-го Навчального центру Десантно-штурмових військ ЗС України стартували двадцяті військові навчання «Кленова арка-2019». За словами командувача Десантно-штурмових військ, для українських військових такі навчання є чудовою можливістю повчитись, але разом із тим і інші учасники, серед яких є країни-члени НАТО, можуть перейняти частину унікального бойового досвіду, який українські воїни здобули впродовж останніх п'яти років.

«Збройні сили України участь в цих навчаннях беруть з 2011 року. Це корисне для нас, для наших офіцерів навчання, ми набуваємо досвіду, ми набуваємо нових знань, ми набуваємо сумісності з країнами-членами НАТО. З кожним роком ці заходи стають дедалі для нас простішими та ріднішими. Я думаю, що офіцерам і Грузії, і інших країн буде також цікаво почути моїх офіцерів, тому що нам є чим поділитись. Це навчання націлене на те, щоб обмінятись досвідом. Ми вивчаємо їх процедури, а наш досвід втілюється в ці процедури», - розповідає командувач Десантно-штурмових військ ЗСУ Євген Мойсюк.


Співорганізатори навчань розповідають: найбільше уваги буде сконцентровано на плануванні військових операцій та ухваленні рішень в залежності від зміни бойової обстановки.

«Українські військові, які беруть участь у навчаннях «Кленова арка», продемонстрували, що вони здатні адаптувати процеси та засвоїти деталі діяльності, необхідної для планування в рамках операції з підтримки миру. Багато солдатів приходять з незначним досвідом, але до кінця навчань демонструють справжню ефективність і за короткий час проходять довгий шлях до засвоєння цих процесів і процедур. Наші зусилля зосереджені на тому, щоб допомогти їм зрозуміти процес, щоб вони могли б взяти його та використовувати в різноманітних умовах», - каже співкерівник навчання «Кленова арка-2019» Чіп Медік.

За допомогою комп'ютерної програми JCATS в ході навчань моделюються різні ситуації військового протистояння. На основі отриманої інформації офіцери штабів повинні своєчасно та правильно відреагувати на дії умовного противника.

«Мета цих навчань - дозволити командуванню ефективніше прийняти те чи інше рішення. Це інтернаціональні навчання і ми маємо багато представників командування з інших країн, які також знаходяться тут зі своїми штабами. І вони відпрацьовують взаємодію між собою, вони планують операцію, використовуючи певні натівські стандарти MDNP. Я брав участь в багатьох навчаннях і завжди присутня певна аура змагання», - каже системний адміністратор JCATS Андрій Трепшин.

Загалом навчання триватимуть впродовж двох тижнів і в Житомирі, столиці українського десанту, вони проходять вперше за 20 років.

Фоторепортаж дивіться тут.

Як повідомляв Житомир.info, 29 жовтня на базі 199-го навчального центру десантно-штурмових військ Збройних сил України в Житомирі розпочались військові навчання «Кленова арка».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: навчання ДШВ НАТО  
Матеріали по темі