У Житомирі за майже 5 мільйонів гривень коштів місцевого бюджету відреставрують дахи дитсадків №№ 56 і 73, які утеплювали за кошти швейцарської програми SECO.
Тендери на ремонт дахів ДНЗ № 73 та ДНЗ № 56 на вул. Гагаріна, 31 у Житомирі оголосило управління капітального будівництва Житомирської міської ради.
З переможцем першої закупівлі, оголошеної ще у вересні 2019, вже підписали договір. За його умовами, товариство «Науково-виробнича фірма «Термоуніверсал», зареєстроване в Житомирі у 2006 році, за 3 мільйони 178 тисяч гривень здійснить реконструкцію покрівлі дитсадка № 73 на вул. Бориса Тена, 82-а.
Власники ТОВ «Термоуніверсал» - Анатолій та Олег Хребтані, директор – Юрій Пілянкевич, статутний капітал – 40 тис. грн, основний вид діяльності - монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування.
Тендер щодо реконструкції покрівлі будівлі дошкільного навчального закладу № 56 за адресою: м. Житомир, вул. Гагаріна, 31 оголосили 29 жовтня 2019 року, пропозиції приймають до 14 листопада. Очікувана вартість закупівлі - 1 мільйон 737 тисяч гривень.
Сума по двох дитсадках виходить 4 мільйони 915 тисяч гривень.
Нагадаємо, що дитсадки №№ 56 та 73 утеплювали з 2016 року за кошти швейцарського секретаріату. Крім цих, термосанації підлягали ще три ДНЗ:
- ДНЗ №44, вул. Вітрука, 17
- ДНЗ №46, провулок Шкільний, 6 та
- ДНЗ №52, вул. Вільский Шлях, 11-а.
«Мета даного контракту як частини проєкту з енергоефективності в м. Житомирі полягає в термореабілітації п’яти (5) дошкільних навчальних закладів. Енергоефективність цих об’єктів має бути покращена шляхом ізоляції зовнішніх стін, фундаменту, даху (виділено редакцією) та підвалів, заміни вікон та заміні/покращенні існуючої системи опалення, влаштування теплового пункту», - йшлося в умовах міжнародного тендеру.
Крім того, у липні 2018 року заступниця начальника управління освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко розповідала, що до термосанації входить не тільки утеплення, а й заміна дахів, системи опалення та зовнішнє утеплення.
«Було сплановано, що у літній період (2018) в садочках замінюватимуть дахи», - розповідала чиновниця.
Чому ж дахи дитсадків не були замінені в ході утеплення і чому на це витрачатимуться бюджетні кошти, Житомир.info запитав у начальника управління капітального будівництва Житомирської міської ради В’ячеслава Глазунова.
«Дійсно, спочатку проєктами термосанації був передбачений ремонт покрівель цих садочків. Але через те, що підрядник не встигає і вже кінець дії контракту з SECO, плюс за три роки сума коштів була 1 мільйон 300 тисяч франків, але за два роки, доки робилися ремонти, матеріали здорожчали, цих коштів не вистачило на дві покрівлі. І депутати міської ради рішенням сесії виділили нам кошти на ремонт дахів двох дитсадків - №№ 56 і 73», - розповів Глазунов 5 листопада .
За його словами, дахи перекриватимуть не руберойдом, а спеціальним мембранним покриттям. За даними з Інтернет, покрівля на основі мембран складається з наплавлюваного бітумно-полімерного матеріалу. Вона розрахована на тривалу експлуатацію (понад 50 років), стійка до змін температури і має властивості гідроізоляції.
Нагадаємо, у серпні 2019 депутати міськради створили робочу групу на чолі з мером Сергієм Сухомлином для контролю за утепленням житомирських дитсадків, де роботи затягнулися на 3 роки.
Як повідомляв Житомир.info, 22 березня 2016 року під час прес-конференції міський голова Житомира Сергій Сухомлин повідомив, що протягом двох років влада міста збирається утеплити всі школи та дитсадки. У серпні того ж року почали шукати підрядника, який утеплить 5 дитсадків за кошти Швейцарського уряду. Наприкінці 2017 року управління капітального будівництва міськради обіцяло, що утеплення житомирських дитсадків за кошти Швейцарії завершиться влітку 2018 року. В листопаді 2018 голова бюджетної комісії Юрій Мойсеєв зауважив, що гарне починання щодо утеплення соціальних об’єктів за кошти міжнародних фондів зіпсували місцеві підрядники, а начальник управління капітального будівництва В’ячеслав Глазунов заявив, що на всіх п’яти дитсадках роботи призупинені, там іде «консервація» об’єктів.