Суспільство

​За що штрафували мисливців у Житомирській області у перші дні нового сезону

14 November 2019, 10:42

У перші дні сезону полювання на хутрових тварин деякі мисливці Житомирської області виходили без відстрільних карток, паспортів на собак та завеликими групами.

Про кількість порушень нового сезону та розмір штрафів 13 листопада в соцмережі повідомила Державна екологічна інспекція Поліського округу.

«…9 листопада на Житомирщині розпочався сезон полювання на хутрових тварин (…). Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу спільно з працівниками правоохоронних органів протягом вихідних днів здійснювались заходи по дотриманню вимог природоохоронного законодавства на території мисливських угідь, державних лісомисливських підприємств, районних організацій Житомирської обласної організації УТМР, громадських мисливських організацій та товариств з обмеженою відповідальністю. Рейдовими заходами було охоплено Житомирський, Коростенський, Ємільчинський, Хорошівський та Лугинський райони Житомирської області.
Під час проведення вищезазначених заходів виявлено 11 порушень правил полювання, за результатами яких складались протоколи про адміністративні правопорушення у вигляду штрафу», - йдеться у повідомленні екологів.

Основними порушеннями з боку мисливців назвали:
- знаходження на полюванні в мисливських угіддях з мисливськими собаками без відповідного паспорта на них;
- полювання на мисливських тварин без відстрільної картки, яка дає право добування певного виду мисливських тварин;
- проведення полювань користувачами мисливських угідь на копитних тварин по ліцензії в неповному обсязі заповненими даними у ліцензії;
- проведення обласних полювань з чисельністю мисливців, що перевищує допустиму чисельність.
«За вищезазначені порушення правил полювання, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачена відповідальність у вигляді штрафу від 102 до 1020 грн, на посадових осіб від 510 до 1530 грн», - інформують екологи.


У разі виявлення фактів браконьєрства людей просять повідомляти на телефон «Гарячої лінії» за номером (0412) 46-49-54.

Нагадаємо, з 26 жовтня 2019 року в Житомирській області відкрився сезон облавного та колективного полювання на диких копитних тварин – козулю європейську, кабана дикого, оленів європейського та плямистого, а з 09 листопада - на зайця-русака, лисицю червону, вовка та єнотовидного собаку.

Як повідомляв Житомир.info, 10 листопада 2019 в лісовому масиві на межі Коростишівського та Радомишльського районів під час полювання виник конфлікт, у результаті якого від вогнепального поранення загинув єгер, а одного з мисливців з тяжким пораненням госпіталізовано до реанімаційного відділення.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: мисливець полювання еколог  
Матеріали по темі