Фоторепортаж

Пакети з маркетів, екоторби та авоськи – осінні аксесуари житомирян. Фоторепортаж

15 листопада 2019, 16:07

Верховна Рада 12 листопада у першому читанні підтримала законопроєкт №2051-1 про заборону реалізації пластикових пакетів завтовшки до 50 мкм та оксобіорозкладних пластикових пакетів на території України з 1 січня 2022 року. За ухвалення такого рішення проголосували 365 депутатів.

«Основною альтернативою пластиковим пакетам у світі є біорозкладні пакети. Проте недостатнє законодавче регулювання в Україні спричинило колізію, коли споживачі вводяться в оману, вважаючи, що пакет, який вони купують, не шкодить довкіллю", - йдеться в пояснювальній записці до документа.

Поки депутати працюють над врегулюванням цього питання в законотворчій площині, житомиряни поступово починають відмовлятися від використання поліетиленових пакетів.

Житомирянка Тетяна Хмель ходить за покупками з екоторбами або авоською.

«У мене є «авоська», мені дісталась від моєї бабусі. Вона з історією, але в ідеальному стані. Я її знайшла декілька років тому, коли прибирала вдома. Мабуть, в кожного в дома є пакет з пакетами, то в мене тепер торби в торбі з торбами в торбах, бо пакетів вдома не залишилося взагалі. І от авоська, це як ота родзинка на тортику в моїх пакетах-торбах. Я з нею ходжу на ринок. І люди вже реагують нормально. Деякі бабусі кажуть: «О, це ж я в молодості теж з такою ходила». На початку ще пропонували пакети, а тепер вже перестали. Я вважаю, що такі речі мають бути у кожного вдома, чи це торбинка, чи це авоська, бо це свідомо. Давайте думати не лише про те, що сьогодні, а про те, що буде завтра, післязавтра і через десятки років з нами», – зазначила Тетяна Хмель.

У Житомирі поступово готуються до відмови від поліетиленових пакетів. У лютому 2019 року у місті хотіли обмежити використання пластикових пакетів та рекомендувати магазинам «змінити стандарти обслуговування». Такий проєкт рішення Житомирської міської ради був опублікований на сайті мерії. У березні цього року директор департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради Микола Костриця детальніше розповідав Житомир.info про таку ініціативу депутатів та готовність бізнесу до ймовірних впроваджень. У квітні запланували запровадити соціально-екологічний проєкт, метою якого є відмова від використання пластикових пакетів. Натомість містянам пропонуватимуть перейти на екологічні торбинки. 22 травня 2019 виконком підтримав соціальний проєкт #ЦяТорба, який обмежить використання пластикових пакетів у місті.

Нагадаємо, у жовтні журналісти Житомир.info розповідали, як працює проєкт #ЦяТорба та де можна придбати брендовані екосумки.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пакети торби Житомир 
Матеріали по темі