Місто

​Житомирським школам і дитсадкам, які 4 роки утеплюють за кошти НЕФКО, готові передати лише роботи по капремонту теплопунктів

27 листопада 2019, 15:13

У Житомирі збираються передати на баланс виконані роботи по 20 об’єктах бюджетної сфери, у яких проводили капітальний ремонт. Мова йде про роботи зі встановлення нового та модернізації старого обладнання індивідуальних теплових пунктів у школах, дитсадках та відділеннях лікарні №1, які виконувалися за інвестиційним проектом НЕФКО «Підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери міста Житомира».

Про це йдеться в проекті рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради, опублікованому на сайті мерії 27 листопада.

«Передати з балансу управління капітального будівництва Житомирської міської ради виконані роботи (за рахунок коштів місцевого бюджету) в частині встановлення нового та модернізації існуючого обладнання індивідуальних теплових пунктів, балансування та промивки внутрішніх систем опалення, теплоізоляції трубопроводів та встановлення приладів обліку теплової енергії, на баланс згідно з переліком, викладеним у додатку. Зобов’язати балансоутримувачів індивідуальних теплових пунктів та комунальне підприємство «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради укласти Договір на обслуговування індивідуальних теплових пунктів», - йдеться в проекті рішення виконкому, в додатку до якого міститься перелік з 20 об’єктів.Скрін з додатку до проекту рішення виконкому

У коментарі Житомир.info керівник управління капітального будівництва В’ячеслав Глазунов розповів, що мова йде про ІТП в школах, дитсадках і лікарні, де згідно проекту НЕФКО проводять комплексну термомодернізацію. Проте уточнив, що в даному проекті рішення мова йде виключно про передачу робіт на індивідуальних теплових пунктах, оскільки є необхідність укладення договорів на їх обслуговування з КП «Житомиртеплокомуненерго» в зимовий період.

«Для обслуговування теплокомуненерго потрібно рішення про передачу на баланс робіт, щоб їх в зимовий період могли обслуговувати. Там багато таких ІТП, які були встановлені не тільки в поточному році, а й в попередні роки. Роботи були виконані, але досі не передавалися», - розповів В’ячеслав Глазунов.

Щодо передачі робіт по утепленню фасадів цих закладів, за словами начальника управління капітального будівництва, станом на сьогодні по жодному об’єкту роботи ще не передані на баланс, хоча в деяких з них усі роботи вже виконані.

«По утепленню звісно будемо передавати, але жоден об’єкт ще не переданий. Наприклад, у 12 школі роботи по утепленню завершені, документи про передачу вже готуються. Але передавати роботи ми зможемо тільки тоді, коли НЕФКО з підрядниками повністю розрахується. Такою є одна з умов: «після повного розрахунку». Бо якщо ми закриємо декларацію про готовність, вже підрядник не зможе отримати кошти. Тобто такою є процедура», - пояснив В’ячеслав Глазунов.

Нагадаємо, у вересні 2018 року начальник УКБ В’ячеслав Глазунов в інтерв’ю говорив, що на три об'єкти – школи №14, №17 та №6 – був проведений один тендер за кредитні гроші НЕФКО, близько 1 млн 100 тис. євро, лоти виграли «Поліська логістична компанія», «Комунальник» і «Гарант С». В 2016 році гроші в сумі близько 400 тис. євро зайшли на рахунок банку «Хрещатик», але банк рішення НБУ був ліквідований. Корпорація НЕФКО заявила, що свої зобов'язання перед Житомиром вона виконала, гроші були направлені. Підрядник, який робив школу №17, виграв ще лот на утеплення трьох шкіл – №23, №15 та №12 і зараз потроху проводить роботи в школі №17.

На засіданні бюджетної комісії 9 жовтня 2018 року радник мера Олександр Черняхович розповідав, що керівництву компанії НЕФКО озвучили проблеми шкіл № 6 та 14 і НЕФКО не буде працювати з приватною ремонтно-будівельною фірмою «Комунальник».

Як повідомляв Житомир.info, роботи з утеплення шкіл, дитсадків та відділень лікарні за кошти НЕФКО розпочали у Житомирі ще у 2015 році.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: УКБ НЕФКО утеплення ІТП школа  
Матеріали по темі