Місто

«Житомиргаз» та НКЕРКП домоглися скасування рішення суду щодо незаконності загальнобудинкових лічильників

2 December 2019, 12:24

Житомирський апеляційний суд задовольнив апеляційні скарги Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг і ПАТ «Житомиргаз» на рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 06 червня 2018 року, яким встановлення будинкових лічильників газу було визнане незаконним.

Постанова апеляційного суду, якою скасоване рішення суду першої інстанції, була ухвалена 20 листопада 2019 року й оприлюднена 26 листопада.

Нагадаємо, 6 червня 2018 року Корольовський районний суд м.Житомира визнав незаконним встановлення будинкових лічильників газу. 8 червня на брифінгу в прокуратурі області пояснили, що у 2016 році ПАТ «Житомиргаз» здійснило встановлення прибудинкових лічильників на 116 будівлях міста без згоди співмешканців, які проживали у цих будинках, та без згоди контролюючих органів Житомирської міської ради. Суд визнав неправомірними дії ПАТ «Житомиргаз» та ТОВ «Житомиргаз Збут» і зобов’язав провести перерахунок за споживання газу з 1 січня 2017 року та демонтувати будинкові лічильники.

11 червня пресслужба ПАТ «Житомиргаз» повідомила, що житомирянам продовжать здійснювати нарахування згідно загальнобудинкових лічильників газу, а рішення Корольовського райсуду будуть оскаржувати.

Своє рішення щодо задоволення апеляційної скарги НКРЕКП та «Житомиргазу» суд аргументував тим, що: захищати інтереси держави повинні насамперед відповідні суб`єкти владних повноважень, а не прокурор, який виконує субсидіарну роль, замінює в судовому провадженні відповідного суб`єкта владних повноважень, який всупереч вимогам закону не здійснює захисту або робить це неналежно; прокурором належними та допустимими доказами не доведено порушення ПАТ «Житомиргаз» діючого законодавства при встановленні загальнобудинкових лічильників обліку газу.

Житомирський апеляційний суд постановив: рішення Корольовського районного суду м.Житомира від 06 червня 2018 року скасувати та ухвалити нове рішення – про відмову в позові; стягнути з прокуратури Житомирської області на користь НКРЕКП і на користь ПАТ «Житомиргаз» по 9600 грн кожному понесених судових витрат.

«Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту постанови», - вирішив суд.

Як повідомляв Житомир.info, у 2017 році будинкові лічильники ПАТ «Житомиргаз» у рази збільшили платіжки житомирян. З червня 2017 влада через суд намагалася зобов’язати ПАТ «Житомиргаз» провести перерахунок для мешканців. 1 серпня 2017 мер Сергій Сухомлин закликав житомирян долучитися до колективного позову проти дій газового монополіста, однак у вересні 2017 ГО «Об’єднання споживачів природного газу міста Житомира» програла суд проти газового монополіста. У серпні 2017 позов щодо проведення перерахунків в інтересах житомирян подала Житомирська місцева прокуратура. 22 січня 2018 року апеляційний суд Житомирської області визнав незаконним використання показників будинкових лічильників обліку газу, після чого «Житомиргаз» пояснив, як платитимуть мешканці багатоповерхівок, де були встановлені лічильники.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Житомиргаз суд НКРЕКП лічильник  
Матеріали по темі