Місто

Фахівці лабораторного центру перевірили, наскільки загазоване повітря на майдані Соборному в Житомирі

9 грудня 2019, 12:19

Фахівці Житомирського обласного лабораторного центру проаналізували якість атмосферного повітря на майдані Соборному в Житомирі. 9 грудня в Державній установі «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Житомир.info надали результати вимірювання, відповідно до яких повітря на головному майдані міста незагазоване.

У лабораторному центрі повідомили, що проби повітря відбиралися на місці парковки автотранспорту. Час відбору проб – з 17:00 до 17:20 год. 6 грудня.


У протоколі дослідження повітря, наданому Житомир.info у лабораторному центрі, зазначено, що, відповідно до отриманих результатів, вміст азоту діоксиду у пробах повітря становить 0,14 мг/м³ при гранично допустимій концентрації 0,2 мг/м³, пилу – <0,26 мг/м³ (гранично допустима концентрація – (0,5 мг/м³), сірчистого ангідриду – 0,3 (гранично допустима концентрація – (0,5 мг/м³), вуглецю оксиду (чадний газ – ред.) – 4,3 мг/м³ (гранично допустима концентрація – 5,0 мг/м³).

Отже, у заключенні вказано, що «у відібраних пробах повітря концентрації азоту діоксиду, сірчистого ангідриду, пилу та вуглецю оксиду не перевищують гранично допустимих рівнів, що відповідає вимогам «Гранично допустимі концентрації хімічних та біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць» від 03.03.2015 р.».

Знімки документів надані лабораторним центром

Завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень лабораторного центру Юрій Лутай у коментарі Житомир.info зауважив, що умови відбору проб були неідеальними, адже найточнішими результати будуть, коли температура повітря надворі становитиме більше 10 градусів тепла. Однак, зазначив він, похибка в отриманих результатах незначна.

«Проби відбиралися після 17-ї години, коли на дорогах – час пік. Результати дослідження показали, що ступінь загазованості повітря там у межах норми. Однак, варто зазначити, що погода у той день була не зовсім сприятливою, адже найдостовірніші показники тоді, коли надворі +10°C і вище. А в той день було +2°C. Тож результати можуть бути з похибкою, однак вона незначна. Можливо, якщо зробити такий же аналіз в інший, тепліший день, результати дещо відрізнятимуться, але незначно. Найімовірніше, вони будуть близькими до тих, які ми отримали», – пояснив Юрій Лутай.

Як повідомляв Житомир.info, 21 вересня 2019 року в рамках Європейського тижня мобільності частина території майдану Соборного перетворилась на активний громадський простір зі скейт-парком, різноманітними майстер-класами, озелененими та сучасними зонами відпочинку та місцями для занять спортом. Так проходив захід «ПАРКування Соборного». Організатори проєкту мали намір наочно продемонструвати містянам, як частину майдану можна перетворити на громадський простір європейського зразка.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: лабораторний центр повітря  
Матеріали по темі