Економіка

Антимонопольний комітет оштрафував «Житомиргаз» за неправомірні донарахування побутовим споживачам

10 грудня 2019, 18:25

Антимонопольний комітет оштрафував 16 облгазів групи РГК (яку пов’язують з Д. Фірташем) на 278 млн грн за неправомірні донарахування побутовим споживачам об’ємів використаного природного газу та зобов’язав порушників здійснити перерахунок за минулий рік.

Про це у 10 грудня Facebook повідомив голова АМКУ Юрій Терентьєв.

«Антимонопольний комітет України прийняв рішення у 16 справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем. Комітетом було встановлено, що групи (до кожної входять облгаз(и) та облгаззбут) «Київоблгаз», «Вінницягаз», «Волиньгаз», «Львівгаз», «Запоріжгаз», «Харківгаз», «Хмельницькгаз», «Рівнегаз», «Сумигаз», «Чернівцігаз», «Чернігівгаз», «Закарпатгаз», «Дніпропетровськгаз», «Житомиргаз», «Миколаївгаз», «Івано-Франківськгаз» в період з грудня 2015 року по серпень 2019 року займали монопольне (домінуюче) становище на ринках комплексної послуги з розподілу та постачання природного газу побутовим споживачам в межах відповідних територій. Ці компанії з жовтня 2018 по серпень 2019 року при здійсненні комерційних розрахунків донараховували об’єми використаного побутовими споживачами природного газу понад обсяги, визначені лічильниками, тобто, зловживали своїм монопольним (домінуючим) становищем на зазначеному ринку», - йдеться у дописі.

Зазначається, що дії цих компаній призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

За вказані порушення Антимонопольним комітетом накладено штрафи, зокрема «Житомиргаз» оштрафували на 11 млн грн.

«Разом з цим, Антимонопольним комітетом України зобов’язано відповідачів припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції та усунути наслідки порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом здійснення перерахунку побутовим споживачам у частині визначення фактичного об’єму споживання (розподілу) природного газу по об’єкту побутового споживача на підставі даних лічильника природного газу, починаючи з жовтня 2018 року», - інформує голова АМКУ.

Нагадаємо, в квітні 2019 року НКРЕКП оштрафувала ПАТ «Житомиргаз» на 850 тис. грн за донарахування споживачам обсягів природного газу. Після цього Антимонопольний комітет повідомив, що розглядає справи за ознаками вчинення 20 облгазами порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Як повідомляв Житомир.info, 20 листопада 2019 року Житомирський апеляційний скасував рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 6 червня 2018 року, яким встановлення «Житомиргазом» будинкових лічильників газу було визнане незаконним.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: АМКУ Житомиргаз штраф монополіст  
Матеріали по темі