Політика

В Україні 22 грудня пройшли перші місцеві вибори у 86 ОТГ, з них одна – в Житомирській області

22 December 2019, 21:10

У неділю, 22 грудня 2019 року, проходять перші вибори у 86 об’єднаних територіальних громадах.

«У Вінницькій області такі вибори відбудуться у 3 об’єднаних громадах, у Волинській області – у 2 ОТГ, у Дніпропетровській області – в 5 ОТГ, у Донецькій області – в 1 ОТГ, у Житомирській – в 1 ОТГ, у Закарпатській області – в 9 ОТГ, у Запорізькій області – у 8 ОТГ, в Івано-Франківській області – в 6 ОТГ, у Київській області – в 2 ОТГ, у Кіровоградській області – в 6 ОТГ, у Луганській області – в 1 ОТГ, у Миколаївській області – в 2 ОТГ, в Одеській області – в 5 ОТГ, у Полтавській області – в 6 ОТГ, у Рівненській області – в 9 ОТГ, у Тернопільській області – в 4 ОТГ, у Харківській області – в 4 ОТГ, у Херсонській області – в 2 ОТГ, у Хмельницькій області – в 4 ОТГ, у Чернівецькій області – в 1 ОТГ, у Чернігівській області – в 5 ОТГ», - інформує сайт «Децентралізація».

У Житомирській області перші вибори проходили в Старосілецькій ОТГ Коростишівського району: адміністративний центр ОТГ – с. Старосільці, населення – понад 5 тисяч осіб, площа – 262 кв. км, до складу громади входить 16 населених пунктів.

За інформацією голови Нацполіції Олександра Фацевича, для проведення перших місцевих виборів утворено 119 територіальних виборчих комісій, станом на 7 ранку виборчі бюлетені отримали всі дільничні виборчі комісії. Відтак поліція взяла їх під цілодобову охорону.

«З початку передвиборчої кампанії поліція зареєструвала 47 порушень, пов’язаних з виборчим процесом. Здебільшого зазначені факти пов’язані з незаконною агітацією – 14 фактів, підкупом виборців – 5 та фальсифікація виборчих документів – 4 факти. За 7 фактами відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань», - інформує Нацполіція.

Із 47 порушень три зареєстровані в Житомирській області.

Сайт Житомирської облдержадміністрації повідомляє, що станом на 20.00 у Старосілецькій ОТГ Коростишівського району завершився процес обрання жителями голови та депутатів.

«За словами голів виборчих комісій на дільницях, найбільша активність припала на ранковий та обідній час. Загальна явка виборців склала – 67,09%, а це – 2 тис. 648 осіб. За інформацією управління з питань адміністративно-територіального устрою та організаційної роботи апарату ОДА, процес обрання місцевого голови громади та депутатів ОТГ пройшов у рамках чинного законодавства», - йдеться у повідомленні.

Результати виборів в Старосілецькій ОТГ будуть оприлюднені 23 грудня.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирській облдержадміністрації 3 грудня 2019 року відбулося обговорення процесу завершення децентралізації області: сьогодні 68% Житомирщини покрито об’єднаними територіальними громадами, в яких проживає 70% населення.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОТГ вибори Коростишівський район  
Матеріали по темі