Діалоги

Наскільки популярним є аматорський та професійний спорт. «Діалоги» на Житомир.info

26 грудня 2019, 12:55

Наскільки аматорський та професійний спорт є популярним в Житомирі, чи престижною та високооплачуваною є професія спортсмена і чи варто молоді планувати кар'єру професійного атлета.

Про це 24 грудня йшлося у прямому ефірі програми «Діалоги» на Житомир.info із гостями студії: професійною спортсменкою Анною Абдуловою та комерційним директором «Житомирського картонного комбінату» Вадимом Ліскі.

Окрім того у програмі також говорили і про те, як заняття спортом впливають на життя спортсменів-аматорів та чи допомагає це формувати командний дух на великих підприємствах.

Повну версію інтерв’ю дивіться у відео


Спортсмен – це така ж професія, як і будь-яка інша: люди отримують за це заробітну плату, вони тренуються та готуються до змагань. Наскільки вигідно, привабливо та престижно бути професійним спортсменом в Україні?

Анна Абдулова: Якщо говорити в загальному, то, я вважаю, що спортсмен – це взагалі окрема категорія людей. І це справді робота із повною зайнятістю, ми справі витрачаємо і по вісім годин на тренування. Тобто, повний робочий день, як і в інших людей, але більше він пов’язаний саме із фізичною роботою. Зараз спортсменів цінують трохи більше, але в Україні, якщо говорити про професійних спортсменів ставлення не надто змінилось. Саме з боку держави ставлення.

Це виражається у фінансуванні?

Анна Абдулова: Так, саме фінансової підтримки держави із кожним роком стає все менше і менше. Якщо говорити про мій вид спорту, про триатлон, то це відчувається з кожним роком все гостріше та гостріше.

Загалом, скільки коштує підготувати та відправити спортсмена на змагання?

Анна Абдулова: Це, звісно, залежить від рівня спортсмена. Якщо ми говоримо про членів збірної України, людей, котрі представляють країну на міжнародному рівні, на чемпіонатах Європи, на чемпіонатах світу, етапи, кубки, то сума справді є значною. Бо триатлон – це дорогий вид спорту, не будемо приховувати. Починаючи з велосипеда, кросівок, які потрібно міняти доволі часто, і вони не коштують дешево. Певно, держава дає мінімум, якого не вистачає по суті ні на що. І якщо спортсмен проходить відбір на ту ж Олімпіаду, яка буде в наступному році, то в цілому в рік потрібно тисяч 20-30 тисяч доларів на одну людину. Сюди входять і збори в теплих країнах. Чому в теплих, бо по суті в нас півроку зима, а триатлон – це літній вид спорту, і нам постійно потрібно кататись на велосипеді. Тому підготовка підходить найчастіше в якійсь теплій країні. Потім і виїзди на змагання, харчування, інвентар та обладнання. Тому і виходить така середня сума. А якщо ще враховувати ранні старти та пізні старти, то сезон в триатлоністів починається, грубо кажучи, в березні і закінчується в листопаді, то ці перші місяці – це поїздки в дальні країни: Нова Зеландія, Японія, Перу. Думаю, ви розумієте, скільки коштує приблизно полетіти туди, там зупинитись і виступити. Це мінімальні затрати, але держава цього не покриває.

Зважаючи на труднощі, в чому полягає мотивація професійного досвіду? Наприклад, із вашого досвіду?

Анна Абдулова: Я не можу говорити за всіх, лише за себе. Думаю, що професійні спортсмени – це дуже амбітні люди, які ставлять перед собою амбітні цілі. І навіть попри те, що немає якоїсь підтримки ззовні, ми все одна стараємось йти до своїх цілей. І життя змушує придумувати різні способи, щоб до цих цілей та задач дійти. Тому секрет – вже давно не секрет: потрібно не здаватись, а робити свою справу, навіть якщо тебе мало хто підтримує.

А якщо говорити про аматорів, в чому їх мотивація?

Вадим Ліскі: З недавнього часу я захопився триатлоном, це вийшло певною мірою випадково. В Житомирі є бізнес-клуб, і в ньому є один член, якому вже більш ніж 60 років. І він пройшов дистанцію Iron Man. Що таке Iron Man: 3,9 км плавання, 180 км їзди на велосипеді і біг на марафонську дистанцію. Це все підряд і за 17 годин. І людина зробила це в такому віці. При тому, що він не професійний спортсмен. Мене це надихнуло, коли він описував, як це змінило його життя. Знайомі мені порадили: якщо хочеш досягнути результату, то в тебе має бути тренер. На щастя, я зустрів Анну.

До речі, хотів Анну доповнити щодо вартості підготовки. Коли я почав підбирати велосипед, коли подивився на ціни – був здивований. Тому мені її слова щодо 20 тисяч доларів на підготовку спортсмена здаються дуже скромними. Один лише велосипед для професійного спортсмена коштує близько 10 тисяч доларів. А велосипедів потрібно ніяк не один.

Анна Абдулова: Я думаю, що в аматорів і справді іноді буває більше мотивації. Знаєте, це як такі собі новобранці, вони приходять, роблять щось вперше. І з’являється драйв, якого іноді буває більше, ніж в професійних спортсменів. Але тут з’являється і інше питання – питання дисципліни. Є супердисципліновані люди. Іноді самодисципліни не вистачає, а іноді не вистачає банально часу.

Повну версію інтерв’ю дивіться у відео

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: спорт спортсмен триатлон Абдулова  
Матеріали по темі