Місто

​У Житомирі звітували про рік роботи «Дому ветерана»: розповідали про проблеми та ділилися планами на майбутнє

3 January 2020, 19:01

Чим живе «Дім ветерана» та що вдалося зробити за минулий рік, 3 січня обговорювали у Житомирській міській раді.

У «Домі ветерана» надають психологічну та юридичну допомогу, за час свого існування він став майданчиком для зустрічей та спілкування не лише для учасників бойових дій, а й їх сімей, каже Юлія Толмачова - координаторка проєкту «Дім ветерана».

«Ми за цей рік збирали всім світом, як кажуть, зібрали та пригнали 12 джипів, 4 снайперські гвинтівки, 28 прицілів на ДШК та ПКМ, а також 10 квадрокоптерів. Діти напівсироти та сироти, ми моніторили, якими сім’ї були до війни, вони також були малозабезпечені, нам вдалося зробити їм поїздку до Європи в Евтолінг в один з найкращих парків світу. Потім я звернулась, хотіла повести дітей на море, це була програма «Щасливе літо» від «Дому ветерана», але на мою пропозицію ніхто не відгукнувся. Тоді я звернулася до литовських друзів, за місяць були зібрані кошти і 12 наших дітей, не лише з Житомира, а й з України поїхали на відпочинок до Балтійського моря», - розповідає Юлія Толмачова.


З відвідувачами «Дому ветерана» постійно працює психологиня Наталія Харитонова.

«На сьогодні проведено більш як 200 індивідуальних консультацій, як учасників бойових дій, ветеранів, так і діючих військових. Це всі консультації проводяться безкоштовно, проводяться тренінги батьківсько-дитячі, де беруть участь батьки учасників бойових дій, дружини, члени сімей, діти. Також проведено до 10 занять жіночих груп за участю дружин та матерів», - каже Наталія Харитонова.

Крім вдалих проектів, є й проблеми, які досі не вирішені. Одна з них - це відсутність коштів на сплату комунальних послуг, розповідає юрист «Дому ветерана». Каже зверталися в обласну рада, там пообіцяли допомогли, але питання так і не вирішили.

«Борг з кожним місяцем зростає, адже у нас проводяться заходи, до нас приходять діти, дорослі, нам потрібно його обігріти. Якщо ми його не обігріємо, то там можна замерзнути, а там проводяться психологічні тренінги з дітьми та консультації. Повинно бути тепло», - сказав юрист Сергій Дубок.

А ось директорка будинку офіцерів висловила обурення стосовно дописів у соціальних мережах.

«Люди, що бачать - а ось функціонує «Дім ветерана», а він функціонує, а чому він відкритий, чи закритий, чому не працює з 9:00 до 15:00, чи 17:00. Тому що люди працюють за своїми напрямками щодня і щогодини. Мене дуже ображає, коли гортаю Фейсбук, коли йдуть негативні відгуки у бік роботи «Дому ветерана», я відчуваю якусь зліть до тих людей, які не розуміють. Розумієте, «Дім ветерана» не отримує жодної копійки державного фінансування, це потрібно донести до загалу», - говорить Лариса Вовкогон - директорка 25-го гарнізонного будинку офіцерів.

На завершення Юлія Толмачова зазначила, що у 2020 році вона планує разом з дітьми загиблих Героїв поїхати на зустріч з Папою Римським.

Нагадаємо, 22 грудня 2018 року напередодні Нового року в Житомирі офіційно запрацював «Дім ветерана». Який вигляд має житомирський «Дім ветерана» та реконструйований Центр вертебрології дивіться у фоторепортажі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Дім ветерана 
Матеріали по темі