Суспільство

За рік у Житомирській області виявили 44 скажених тварини: хом’яки, кінь, борсук

16 January 2020, 09:51

На території Житомирської області упродовж 2019 року зафіксували понад 1600 випадків укусів людей тваринами, з них 218 випадків – безпритульними тваринами.

Про це йдеться у повідомленні щодо ситуації зі сказом, опублікованому на сайті головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області 14 січня.

Зазначено, що за рік в області виявили 44 скажених тварини.

«На сьогодні в області по сказу тварин спостерігається тенденція щодо покращення епізоотичної ситуації: так, за 2019 рік зареєстровано 43 неблагополучних пункти, що на 18 менше до минулого року. В даних пунктах виявлено 44 хворі тварини: 14 лисиць, 10 собак, 13 котів, 2 ВРХ, 1 кінь, 2 хом’яки, 1 куниця та 1 борсук», – йдеться у повідомленні.

Найбільша кількість неблагополучних пунктів зареєстровано в Житомирському районі – 8, в Андрушівському, Бердичівському районах – по 5, в Новоград-Волинському та Черняхівському районах по 4. В семи районах області випадки сказу тварин взагалі не реєструвалися.

Повідомляється також, що з метою контролю ситуації зі сказом при державних ветеринарних установах Держпродспоживслужби діють пункти для перетримки тварин після вакцинації та стерилізації, всього по області організовано 28 таких пунктів.

«Щорічно проводиться безкоштовна вакцинація домашніх тварин проти сказу (собаки коти) та вакцинація сільськогосподарських тварин, що випасаються (велика рогата худоба, коні, дрібна рогата худоба)», – зауважують у Держпродспоживслужбі.

За 2019 рік імунізовано проти сказу 107 тис. собак, 56 тис. котів, 75 тис. великої рогатої худоби, 1,1 тис. коней, 1,2 тис. кіз та овець. Також було стерилізовано понад 1700 безпритульних тварин.

Окрім того, у вересні 2019 року за допомогою авіатранспорту провели кампанію із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

«Було оброблено 25 481 км² території (85% загальної площі області), на якій розповсюджено 509,620 тис. доз вакцини, даний захід проводиться 2 рік поспіль», – звітують в ГУ Держпродспоживслужби.

Як повідомляв Житомир.info, упродовж 6 місяців 2019 року в Житомирській області на сказ захворіли 29 тварин в 29 населений пунктах. Зокрема, сказ був виявлений у хом’яка: сім’я з двома дітьми змушена була лікуватися через хвору декоративну тваринку, купленого на Житньому ринку в Житомирі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сказ вакцинація Держпродспоживслужба  
Матеріали по темі