Суспільство

​До Вірменії передадуть останки солдата, який 78 років тому загинув на території Житомирської області

29 січня 2020, 11:33

Пошуківцям вдалося встановити ім’я солдата, рештки якого знайшли в Пулинському районі Житомирської області 26 жовтня. Ним виявився Давтян Большевик Аветикович з Республіки Вірменія. Нині готуються документи для передачі солдата родичам.

Про це 29 січня повідомила на сторінці історико-патріотичного об’єднання «Пошук» у Fecebook.

«Знайомтеся! Давтян Большевик Аветикович, 1920 р.н., призваний в 1940-м році Іджеванським РВК (Республіка Вірменія). Пропав безвісти в 1941-му році. Батько розшукував його в 1947 році, проте марно... лише через 78 роки він буде знайдений та встановлений членами ІПО «Пошук» в Житомирській області у Пулинському районі. У нього був рідний брат, який також пропав безвісти у 1942-му році. На фото стаття з газети про двох братів, які пішли на війну та не повернулися звідти... Завдяки допомозі посольства Республіки Вірменії в Україні вдалося швидко знайти рідних солдата. Знайдені внучаті племінники. Готуються документи для передачі останків солдата на Батьківщину для поховання у рідній землі.. ІПО «Пошук» дякує за поміч всій команді експертів, які допомагали встановлювати ім'я солдата!», – йдеться у повідомленні.

У коментарі Житомир.info пошуківці уточнили, що пошук рідних тривав майже 3 місяці.

«Знайшли 26.10.19 в Житомирській області у Пулинському районі. Процес встановлення імені та пошук родичів як бачите зайняв майже 3 місяці.Рідних солдата знайшли за допомогою спілки Вірмен України. Готуємо документи для відправки його останків на Батьківщину. Такий чудовий результат вдалося отримати завдяки злагодженій роботі цілої команди експертів, які допомагали максимально обережно дістати записку, потім її розвернути і прочитати», – зазначили пошуківці.

Як повідомляв Житомир.info, 25 та 26 жовтня 2019 року у Житомирській області пошуківці знайшли рештки ще трьох воїнів, імена двох з яких спробують встановити.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Фото пошуківців 
Матеріали по темі