Влада

В Житомирській області буде 62 ОТГ, пропозиції об’єднання «навколо однієї заправки» не враховували

5 лютого 2020, 13:25

62 об’єднані територіальні громади – це результат тривалих обговорень з громадськістю, які проводили органи місцевого самоврядування, органи виконавчої влади і Міністерство розвитку громад та територій.

Карту Житомирської області, поділеної на 62 ОТГ, 5 лютого у Facebook оприлюднив голова облдержадміністрації Віталій Бунечко.

«Минув тиждень після представлення доопрацьованого варіанту карти майбутнього розвитку об’єднаних територіальних громад. Управління з питань з адмінустрою та організаційної роботи Житомирської ОДА доклало максимальних зусиль, щоб у короткий термін внести зміни та врахувати усі зауваження Мінрегіону. Дійсно, існувало декілька альтернативних напрямків розвитку подій, що формувалися за оновленою Методикою формування спроможних громад. Але насамперед головну роль відігравала саме державницька позиція. Відповідь усім опонентам – об’єднані територіальні громади мають бути спроможними надавати послуги, що задовольняють населення, без допомоги держави. Це і є мета нашої спільної з Вами реформи децентралізації», - повідомив голова ОДА.

Він зазначив, що кінцева проєктна модель перспективного плану охоплює 100% території Житомирщини та зберігає більшість створених раніше громад.


Посилання на карту: https://bit.ly/2SmzUs3

Презентація також відбулася під час брифінгу голови ОДА 5 лютого.

«Це остаточний варіант, який обласна державна адміністрація подала на Уряд після проведення консультацій, я сподіваюся, що він буде затверджений», - сказав Віталій Бунечко.

Він також навів приклад, коли високопосадовець хотів створити ОТГ навколо своєї заправки.

«Є такий приклад – створення об’єднаної територіальної громади навколо однієї заправки. Я умовно так кажу, але фактично воно так і було. Є один із посадовців центральних органів влади, який вирішив оселитися на Житомирщині, в нього там є заправка, є ресторан і три села, й він хотів об’єднати це в ОТГ, люди приходили, запевняли, що вони спроможні. А якщо забрати акциз (на пальне)? Акциз Глибочицької громади складає зараз більше 50% (надходжень до бюджету), в Левківській сільраді з 18 мільйонів 15 млн – це акциз. Прем’єр-міністр запевнив, що це останній рік, коли акциз (від продажу пального) йде в об’єднані територіальні громади. І я дуже маю надію, що об’єднані територіальні громади будуть пускати його на розвиток своїх громад, а не надзвичайно високі зарплати для посадовців», - наголосив Віталій Бунечко.

Нагадаємо, 14 листопада 2019 року Верховна рада підтримала поправку до Бюджетного кодексу, яка передбачає, що у 2020 році акцизний збір з продажу пального буде залишатися в місцевих бюджетах.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирській облдержадміністрації 3 грудня 2019 року відбулося обговорення процесу завершення децентралізації області, під час якого голова ОДА зазначив, що Житомирщина впевнено тримає перше місце в процесі створення спроможних об’єднаних територіальних громад: 68% області покрито об’єднаними територіальними громадами, в яких проживає 70% населення. В інтерв’ю в січні 2020 року мер Житомира Сергій Сухомлин говорив про мрії щодо приєднання до Житомирської міської ОТГ приміських сіл Глибочиця і Левків та не виключав приєднання Іванівки, де знаходиться Соколівський масив.

Скріншот з карти 62 ОТГ Житомирської області

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОТГ децентралізація Бунечко  
Матеріали по темі