Суспільство

​«Похоронки» та записи про загиблих військових з Житомирської області внесені до електронної бази

11 лютого 2020, 16:18

Національний музей історії України у Другій світовій війні запустив загальнодоступну електронну базу даних про загиблих військових. На даний час на порталі розміщені записи та документи з Київської та Житомирської областей.

Про це на своїй сторінці в мережі Facebook написав архівіст, директор галузевого державного архіву Українського інституту національної пам'яті Ігор Кулик.

«Це пошуковий портал на базі Документального фонду Музею, на якому зібрані відомості про радянських військовослужбовців з України, які загинули чи зникли безвісти, а також поховані на території України. Наразі на сайті розміщено понад 250 000 записів та понад 310 000 документів (переважно «похоронок» та облікових документів військкоматів) з Київської та Житомирської областей», – Галузевий державний архів Українського інституту національної пам'яті», – йдеться у повідомленні.


На сайті зазначають, що проєкт має на меті створити загальнодоступний мартиролог воїнів, які загинули і поховані на території нашої країни.

«Основою бази є документи, передані до музею військкоматами України: книги обліку похованих у братських та індивідуальних могилах; паспорти військових поховань, які містять фотографії могил та списки похованих; документи Галузевого державного архіву Міністерства оборони України; Книги Пам’яті України; документальна література; загальнодоступні Інтернет-ресурси. «Військові поховання Києва (1940-ві – 1950-ті рр.). Мартиролог» є складником Зведеної бази військових поховань і першим оприлюдненим результатом цієї дослідницької роботи. У проекті представлено нариси про військові поховання та братські могили на кладовищах і в районах міста. Після кожної статті розміщений мартиролог загиблих військовослужбовців», – йдеться у повідомленні.

Впродовж 2020 р. буде викладено ще 110 000 записів і 120 000 документів. Загалом Документальний фонду Музею налічує 10 000 архівних справ.

Як повідомляв Житомир.info, пошуківці знайшли родичів білоруського солдата, якого 15 років тому перепоховали у братську могилу в Малині.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: солдати військові друга світова війна база даних  
Матеріали по темі