Місто

Водійські права та техпаспорт у смартфоні: житомирські патрульні розповіли, як працює застосунок «Дія»

12 лютого 2020, 16:18

В Україні від 6 лютого посвідчення водія і свідоцтво про реєстрацію автомобіля можна пред'явити в смартфоні, використовуючи мобільний застосунок «Дія». У патрульній поліції розповідають: електронною версією документів уже активно користуються житомиряни.

«Взагалі з моменту презентації додатку він дуже популярний серед водіїв Житомирської області та міста Житомира. Як розповідають патрульні поліціянти, майже кожен другий водій встановив собі цей додаток», – каже пресофіцер патрульної поліції Житомирської області Ігор Іванюк.


Аби мати електронне водійське посвідчення та техпаспорт, перш за все потрібно завантажити застосунок «Дія». Потім – зареєструватися через онлайн-банкінг. Якщо ви власник документів нового зразка (після 2013 року), то вони автоматично з'являться у програмі. Іншим пропонують верифікувати водійське посвідчення у власному кабінеті.

«На днях також встановлював цей додаток, запропонували мені підтягнути дані за допомогою BankID, використовуючи найбільш популярні мобільні банкінги. Всі дані, які були внесені в систему, автоматично з'являються у додатку. Якщо водійське посвідчення не було оцифроване і не знаходиться в базі, наскільки мені відомо, то там можливо зробити це все самостійно, подати заявку через додаток. З часом планується оцифрувати майже усі посвідчення водія, і вони мають підтягуватися автоматично», – розповідає прес-офіцер патрульної поліції Житомирської області.

Патрульний екіпаж перевірятиме е-документи або відсканувавши QR-код, або по базі.

«Поліціянти перевіряють за допомогою службового планшета. В забезпечення, яким вони користувалися і користуються, були внесені певні зміни, які дозволяють сканувати QR-код, він постійно змінюється. Або водій пред'являє додаток, в якому зазначається серія та номер посвідчення водія, коли він виданий. Це також можна перевірити по базі, чи не вилучений і чи він взагалі існує», – пояснює Ігор Іванюк.

Також у патрульній поліції додають: обманути систему не вийде, адже QR-код постійно генерується та не повторюється.

Найближчим часом автори програми планують додати до застосунку цифрову версію полісу автоцивілки, а надалі оцифрувати також ID-картки й закордонний біометричний паспорт.

Нагадаємо, 6 лютого 2020 року президент Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Олексій Гончарук та Міністерство цифрової трансформації презентували мобільний застосунок «Дія».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: водійське посвідчення посвідчення  
Матеріали по темі