Місто

​Студенти-іноземці розповіли, чому приїхали навчатися до Житомира, як вивчають мову і готують борщ

24 лютого 2020, 17:56

«Київ дорогий, а Житомир мені подобається, бо він спокійний, немає пробок, як у Києві», - каже Ахмед Кенаві, який навчається в Житомирському університеті ім. І. Франка на факультеті фізичного виховання і спорту.

З дитинства хлопець займається спортом, зараз він професійний фристайліст і на своєму рахунку має не одну перемогу на міжнародній арені. Народився Ахмед у Єгипті, але вже чотири роки живе в Україні.

«Я в Україні, тому що тут був семінар в Києві у 2015 році. Я зробив (танцювальне) шоу, людям сподобалось і мені теж сподобалась Україна, бо це хороша країна», - говорить Ахмед Кенаві.

Фристайліст добре володіє українською, однак зізнається: спеціально мову не вивчав.

«Чотири роки вчив, але не спеціально вчив, а просто чув людей і питав: а що це, що це, і хтось мені допомагав, один раз, другий. Потім можна вже говорити, але не спеціально вчив, і я подумав, що красива мова. Перший раз, я тобі скажу, було важко, але зараз я можу говорити швидко», - розповідає хлопець.

Також Ахмед розповів, що було незвичним для нього, коли тільки переїхав.

«Людина тут лягає спати дуже рано, в Єгипті я не спав до 4-ї ранку. Також тут дуже спокійно, а в Єгипті 12-та година і всі люди кричать, машини шумлять», - говорить Ахмед.

Хлопець планує залишатись в Україні і навчати дітей спорту.

Таких іноземних студентів, як Ахмед в університеті ім. І. Франка - 29. Є молодь з Республіки Туркменістан, Узбекистану, Палестини, Демократичної Республіки Конго, до речі, їх за кількістю найбільше.

Кінен Жірбауд, якого викладачі скорочено кличуть Жірбо, приїхав з міста Кіншаса, столиці Демократичної Республіки Конго. Зараз навчається на першому курсі й з українськими студентами вивчає менеджмент.

«Я чув, що тут університет кращий і люди можуть мати кращу роботу. Після навчання планую повернутися до своєї країни. Трошки важко, але я продовжую вивчати мову. На парах я пишу французькою і українською. Наприклад, я розумію французькою, але українською я не можу писати швидко», - ділиться Кінен Жірбауд.

На питання, що найбільше вразило в Україні, хлопець відповідає - погода. Каже, що довелося купувати теплий одяг, якого раніше ніколи не одягав.

Серед іноземних студентів - чимало молоді з Туркменістану. Сестри Агаєви три роки вивчають російську та англійську мови в житомирському університеті.

«Моя дитяча мрія - навчатися закордоном. Сюди я приїхла, тому що мені порадила моя сестра. Вона закінчила цей університет. Далі я планую навчати дітей на батьківщині, в рідному селі», - каже Огулджан Агаєва.

«Спочатку було дуже важко, а зараз звикли. У нас дуже гарні викладачі і вони нас навчили говорити правильно. Ми тут вивчили не тільки мову, а культуру іншої країни», - додає Гулалек Агаєва.

Дівчата також розповідають про те, що їх здивувало, коли тільки приїхали на навчання.

«У нас зовсім відрізняються традиції, у всьому. Звичайно, спочатку деякі речі для нас були дивними. Наприклад, коли я приїхала в університет, то у нашій країні одягаються по-стандартному, на навчання, в університет, а тут кожен ходить як хоче. Ось це для мене було дивно», - зазначає Гулалек Агаєва.

Наостанок один із студентів поділився рецептом борщу:

«Береш велику миску. Потрібно приготувати воду, закип'ятити її. Потім ставиш квасолю, трошки олії в миску додаєш і її на вогонь. Трошки квасолі, картоплі, все перемішати, додати сіль, перець чорний і трошки паприки. Коли воно звариться, все зміксувати. І ця штука, найголовніша …. буряк», - говорить Ахмед Кенаві з Єгипту.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: студенти іноземці університет навчання  
Матеріали по темі