Влада

​Вирішити ситуацію з забрудненням річок Житомирської області Понінківською фабрикою сподіваються з припиненням ліцензії на забір води, - Бунечко

5 березня 2020, 11:58

У Понінківської паперової фабрики, яка вже кілька років поспіль скидає неочищені води в річки Хомора та Случ, у квітні закінчується ліцензія на забір води. Це може призвести до зупинки виробництва.

Про це на сесії Житомирської облради 5 березня розповів голова ОДА Віталій Бунечко.

"Ситуація зі стріляниною біля Понінківської фабрики знаходиться на контролі голови Хмельницької ОДА, ми з ним постійно, що стосується ситуації з Понінківською фабрикою знаходимося в тісному діалозі. Близько 10 днів назад у нас була спільна нарада в Баранівці. На цій нараді був присутній в.о. голови екологічної інспекції Єгор Фірсов. Резолюючи, він буде вносити пропозицію про відбір ліцензії. Якщо не помиляюся, 11 квітня у Понінківської фабрики закінчується ліцензія на відбір води і він вийде з пропозицією припинити дію цієї ліцензії, не продовжувати її. Таким чином, Понінківська фабрика може зупинитися", - зазначив Віталій Бунечко.

Нагадаємо, 14 лютого 2020 поліція та екологи зафіксували черговий скид неочищених вод Понінківською фабрикою у річку Хомора, що живить водойми Житомирської області. За кілька діб з цього приводу в Баранівці відбулась нарада за участі голів Хмельницької та Житомирської облдержадміністрацій та в.о. голови Держекоінспекції Єгора Фірсова. За результатами якої, голова Житомирської ОДА пообіцяв позиватися до суду.

У ніч на 1 березня 2020 року біля Понінківської фабрики стріляли у жителів Житомирської області, які приїхали зафіксувати черговий скид забруднених вод у річку. Наступного дня поліція повідомила, що перевіряє обставини даної події.

Як повідомляв Житомир.info, у червні 2016 року вже ексголова Житомирської ОДА Сергій Машковський влаштував «ревізію» на Понінківській картонно-паперовій фабриці, звідки через несправні очисні споруди нечистоти потрапляли в річки Хомора та Случ. У липні 2016-го міністр екології та природних ресурсів закликав житомирських активістів патрулювати річку Случ, а екологи відібрали 13 проб поверхневих вод з Случі та її притоки Хомори.

У жовтні 2016 року в місті Баранівка Житомирської області на березі річки Случ почала ледь не щодня з’являтися мертва риба.

10 травня 2017 року у селі Глибочок Баранівського району активісти перекривали рух транспорту по автошляху Новоград-Волинський-Полонне-Старокостянтинів, вимагаючи вжити невідкладних заходів щодо припинення забруднення річок Хомора та Случ. 19 червня 2018 року у Новоград-Волинському районі люди перекрили рух автотранспорту на трасі Київ-Чоп і вимагали припинити забруднення річок ТОВ «Понінківською картонно-паперовою фабрикою».

12 лютого 2019 екологи взяли проби в річках Хомора та Случ та зробили висновки, що вода забруднена хімічними та завислими речовинами, які потрапили у воду в результаті неодноразових скидів Понінківською паперовою фабрикою. Наступного дня у Житомирській ОДА відбулося засідання, на якому активісти піднімали питання якості вод Случі та Хомори, яка останнім часом значно погіршилася.

12 квітня 2019 року в місті Баранівка з річки Случ виловили десятки мертвих сомів, коропів та лящів. Рибоохорона нарахувала понад 25 тис. екземплярів загиблої риби та звернулася до поліції. 30 квітня мер Баранівки Анатолій Душко написав у своєму фейсбук, що біля берегів річки Случ піна і риба зверху, раки лізуть із води. 2 травня 2019, аби привернути увагу до забруднення Случі, люди перекрили трасу Київ-Чоп в Новоград-Волинському районі. 10 травня в Новограді-Волинському відбулося народне віче «СТОППОНІНКА» в знак протесту проти масового забруднення річок Хомора та Случ.

16 травня 2019 у Верховній раді розглянули проєкт постанови «Про подолання негативних наслідків екологічної ситуації в басейні річок Хомора та Случ на окремих територіях Хмельницької та Житомирської областей», яка передбачає оголошення басейну річок Хомора та Случ зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Справа про забруднення річок Хомора та Случ Понінківською фабрикою наразі перебуває в суді. 24 липня 2019 Волинський суд ухвалив рішення про зупинку виробництва фабрики, але на це рішення суду була подана апеляція.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Понінка фабрика скид забруднення Хомора Случ ДЕІ екологія  
Матеріали по темі