Депутати Житомирської обласної ради підтримали звернення до Верховної ради щодо розміру грошової застави на місцевих виборах та звернення до Верховної ради та Кабміну щодо недопущення звуження повноважень органів місцевого самоврядування у сфері надрокористування.
Питання розглядали на черговій сесії облради 5 березня.
Звернення щодо зменшення грошової застави підготував Голова регламентної комісії Житомирської облради, очільник обласної організації ВО «Свобода» Сидір Кізін.
Пропонується зменшити встановлену новим Виборчим кодексом заставу, змінивши формулу «4 мінімальні заробітні плати на кожних 10 тисяч виборців» на «4 мінімальні заробітні плати на кожних 90 тисяч виборців».
Також депутати підтримали звернення про внесення зміни у Кодекс України про надра щодо повернення обласним радам повноважень погодження надання надр у користування з метою геологічного вивчення і розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, а також для цілей, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин. Житомирська облрада вважає, що повернення повноважень забезпечить захист інтересів громадян, які проживають на територіях, де планується використання надр.
«Я думаю, що в цій залі практично немає людей, які не розуміють, що якщо Бог поклав туди ці корисні копалини, то люди мають ними користуватися», - зауважив після голосування голова облради Володимир Ширма.
Крім того, депутати без обговорення підтримали проєкт рішення зі зверненням до президента, Верховної ради, Кабінету міністрів України щодо скасування абонентської плати за транспортування газу.
Нагадаємо, Верховна рада 19 грудня 2019 року проголосувала за закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо урегулювання питання видобутку бурштину, який був підготовлений Кабінетом міністрів Олексія Гончарука. На початку лютого 2020 року Уряд затвердив зміни до постанови №848, що регулює відносини у сфері надрокористування. «Ми скасували погодження облрадами надання родовищ корисних копалин загальнодержавного значення. Адже насправді, облради часто відмовляли інвесторам, зокрема державним компаніям, через корупційні мотиви», - прокоментував зміни прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
Як повідомляв Житомир.info, на пленарному засіданні 19 грудня 2019 року Верховна рада ухвалила Виборчий кодекс України з пропозиціями президента Володимира Зеленського: «за» проголосували 330 народних депутатів.