Суспільство

​На площі Свободи в Овручі збираються за 2,7 млн грн встановити стелу захисникам України

10 березня 2020, 13:38

На площі Свободи в Овручі планують встановити стелу «І мертвим і живим захисникам України в російсько-українській війні». Композицію з двох пам’ятників солдатам, дерева та свічки збираються встановити по вулиці Шевченка, зліва від будівлі Овруцької РДА.

Про це йдеться в оголошенні про проведення тендера на будівництво стели, опублікованому 5 березня на ресурсі ProZorro.

Торги проводить Овруцька міська рада. Очікувана вартість закупівлі – 2,7 млн грн. До 20 березня в міськраді приймають цінові пропозиції, 23 березня відбудеться аукціон.

У технічному завданні, що додається до тендерної документації, передбачається улаштування покриття з фігурних елементів мощення, облицювання постаменту гранітними плитами, встановлення гранітної свічки з підсвіткою та металевого дерева з декоративною ковкою. Навколо стели мають висадити туї та інші насадження.

На сайті Овруцької міської ради від 4 жовтня 2019 року опубліковане оголошення про збір коштів на будівництво стели «І мертвим, і живим захисникам України», у якому зазначається, що проєктом, на який витратили 84 тис. грн передбачено створення композиції з п’яти елементів: постаменту, дерева, стели «загиблий солдат», стели «живий солдат» та свічки.

«Основу композиції пам’ятника складають дерево зі спадаючим до низу гіллям, під яким дві постаті воїнів зі зброєю. Між воїнами в стовбурі дерева розташована свічка. Силует воїна зліва символізує, воїна який віддав своє життя за незалежність нашої держави, справа - воїн, що повернувся живий. Над воїном зліва частина дерево стоїть без листя і символізує втрати, що понесла Україна у цій війні. Над воїном справа гілля дерева вкрите листям символ відродження і нового життя. Свічка по центру композиції за української традиції ставиться за упокій загиблого та за здоров’я живих. Внизу на плиті надпис: «І мертвим і живим захисникам України у російсько-українській війні. Загальна кошторисна вартість будівництва після проведення державної експертизи у поточних цінах станом на 01.09.2019 року складає – 2895,444 тис. грн», - йдеться в оголошенні Овруцької міської ради.

Як повідомляв Житомир.info, 17 грудня 2019 року виконком затвердив результати конкурсу на кращий пам’ятний знак «Воїнам Житомирщини – захисникам Вітчизни, загиблим у збройному конфлікті на Сході України», який планують встановити у сквері на вулиці Перемоги в Житомирі. Перше місце посіла композиція «Шлях до перемоги» Дарини Євпак.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пам'ятник стела АТО захисник Овруч  
Матеріали по темі