Події

Екологи нарахували понад 2 млн грн збитків через забруднений нафтопродуктами ґрунт в районі житомирського аеропорту

13 березня 2020, 11:12

Екологи перевірили ґрунт на території ДП «Аеропорт Житомир» ТОВ «Акорд» і за допомогою лабораторних досліджень з’ясували, що вміст нафтопродуктів у ньому перевищує норми. Збитки, заподіяні державі внаслідок забруднення землі площею 2,2 га, складають понад 2 млн грн.

Про це 12 березня у Facebook повідомила Державна екологічна інспекція Поліського округу.

«Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу була проведена планова перевірка ДП «Аеропорт Житомир» ТОВ «Акорд». В ході перевірки виявлено, що дана земельна ділянка знаходиться в оренді вищевказаного товариства, і на площі 2,2 га розміщена ґрунтосуміш, яка має специфічний запах нафтопродуктів. З метою встановлення ймовірного забруднення земель працівниками відділу інструментально-лабораторного контролю відібрано ґрунт в даному місці для проведення лабораторних досліджень. Як наслідок, встановлено перевищення неполярних вуглеводнів (нафтопродуктів)», – йдеться у повідомленні.

За вказаним фактом посадову особу ДП «Аеропорт Житомир» ТОВ «Акорд» притягнули до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

Зазначено також, що було нараховано збитків, заподіяних державі внаслідок забруднення земельних ділянок, в сумі 2 млн. 202 тис. 876 грн. Державна екологічна інспекція пред’явили претензію ДП «Міжнародний аеропорт Житомир ім. С.П. Корольова» ТОВ «Акорд» щодо стягнення даних коштів.

Нагадаємо, 19 жовтня 2019 року житомирянин Андрій Поліщук у Facebook розповідав, що ґрунт з території колишньої нафтобази на Київському шосе, де проводилися підготовчі роботи до будівництва гіпермаркету мережі «Епіцентр», звозять, зокрема, в район аеропорту та приміських сіл.

За кілка днів до того, 9 жовтня, голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко підписав розпорядження, відповідно до якого утворив робочу групу, що мала вивчити ситуацію стосовно вивезення екологічно забрудненого ґрунту з території колишньої нафтобази.

14 листопада голова облдержадміністрації Віталій Бунечко звітував про домовленості з ПрАТ «Нова Лінія», яке входить до групи «Епіцентр», щодо очищення ґрунтів за адресою Київське шосе, 4/2.

«Загроза забруднення ґрунтів на території колишньої нафтобази залишається доволі високою. На засіданні робочої групи з питання вивозу забруднених ґрунтів з території нафтобази, заступник генерального директора ТОВ «Епіцентр-К» Дмитро Байдюк доповів про те, що ґрунти, які було вивезено з ділянки будівництва, зворотньо повернуто. В кінці зустрічі ми домовилися, що компанія ПрАТ «Нова Лінія» проведе роботи по очищенню землі нафтопродуктами та засіє їх седератами», – зазначав Бунечко.

А на передодні, 13 листопада, ПрАТ «Нова лінія» розповсюдило пресреліз про те, що у Житомирі проведуть рекультивацію ґрунтів на території на території колишньої нафтобази.

10 грудня голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко провів нараду щодо будівництва в обласному центрі гіпермаркету мережі «Епіцентр», а потім поїхав подивитися на підготовчі роботи.

«Процес рекультивації відбувається в межах чинного законодавства, без жодних правопорушень», – говорив тоді Віталій Бунечко.

Який вигляд має будівництво житомирського супермаркету «ОЛДІ» та гіпермаркету мережі «Епіцентр», дивіться у відеогляді від 19 лютого 2020 року

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: екологія нафтобаза нафтопродукт заборуднення ґрунт  
Матеріали по темі