Влада

Уряд оновив критерії бронювання працівників, почнуть діяти з 1 грудня

15 November 2024, 13:40

Уряд оновлює критерії бронювання та критерії для отримання критичності підприємствами.

Про це у промові на засіданні Кабінету міністрів 15 листопада 2024 року повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Як і обіцяли, до 15 листопада провели аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та мають право бронювати співробітників. За результатами цього аудиту було виявлено низку проблемних моментів, які потрібно усунути. Сьогодні Уряд оновлює критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Ці оновлення стосуються дотримання принципу справедливості. Перш за все, регіональні та галузеві критерії критичності підприємств тепер будуть погоджуватись із Міністерством оборони та Міністерством економіки. По-друге, для приватного сектору зарплатний критерій та відсутність боргів перед бюджетом – це тепер обов’язкові пункти, аби бронювати своїх працівників. Зокрема, нарахована середня зарплата у підприємстві й у заброньованого працівника повинна бути не менше 2,5 мінімальних зарплат. Це дозволить зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради «тіньової» домовленості про бронювання», - сказав очільник Уряду.

Усі бронювання з 1 грудня будуть здійснюватися через «Дію». Також буде щомісячний моніторинг підприємств та організацій, щоб вони відповідали всім критеріям.

«Відповідальним міністерствам доручено детально пояснити всі аспекти та логіку оновленої системи. Необхідно дати вичерпні відповіді на всі запитання. Новий порядок буде діяти з 1 грудня. Водночас для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого. До цієї дати – 28 лютого – всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами незалежно від того, як і коли відбувалося бронювання», - наголосив Денис Шмигаль.

Нагадаємо, 10 жовтня 2024 року перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк заявив, що до 15 листопада в Україні мають провести аудит «критичних» підприємств, які отримали такий статус від органів місцевого самоврядування, бо різко збільшилася кількість заброньованих людей.

24 жовтня в Житомирській ОВА провели нараду з представниками податкової служби, ПФУ, органів контролю, ТЦК та СП і відповідних підрозділів обласної військової адміністрації, де обговорили подальші кроки задля запобігання маніпуляцій при наданні підприємствам права на бронювання.

Як повідомляв Житомир.info, у червні 2024 року Уряд затвердив механізм бронювання через портал «Дія» та дозволив підприємствам оборонно-промислового комплексу та енергетики бронювати до 100% працівників.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: бронювання КМУ бронь підприємство бізнес критичне підприємство Шмигаль 
Матеріали по темі