Події

Суд виніс вирок двом учням профліцею, які за ніч скоїли п’ять підпалів у райцентрі Житомирської області

17 березня 2020, 15:31

Баранівський районний суд Житомирської області виніс вирок двом учням 1 курсу Баранівського професійного ліцею, які задля розваги скоїли п’ять підпалів.

5 березня у Єдиному державному реєстрі судових рішень був оприлюднений вирок суду щодо вказаної кримінальної справи.

Події відбувалися наприкінці листопада 2019 року. За одну ніч хлопці знічев’я п’ять разів підпалювали сіно та солому, що належали жителям Баранівки.

«27 листопада 2019 року близько 23 год. 30 хв. ОСОБА_1 разом із ОСОБА_2 поверталися з центру м. Баранівка Житомирської області в напрямку місць свого проживання.

В цей час рухаючись по вул. Мічуріна в м. Баранівка та перебуваючи поряд із будинком №47 ОСОБА_1 за попередньою змовою з ОСОБА_2 розподіливши між собою злочинні ролі, діючи умисно, з хуліганських спонукань, грубо порушуючи громадський порядок, діючи з явною неповагою до суспільства, з особливою зухвалістю, що виразилося у знищенні та пошкодженні майна, прагнучи показати свою зневагу до існуючих правил та норм поведінки у суспільстві, самоствердитись за рахунок інших осіб, протиставити себе іншим громадянам та суспільству, підійшли до копиці соломи, що знаходилась складена поруч із вказаним господарством, де підпалили та знищили 2 тони пшеничної та житньої озимої соломи вартістю 1600 грн., спричинивши ОСОБА_5 матеріального збитку на вказану суму.

Продовжуючи свої злочинні дії об`єднані єдиним умислом 28.11.2019 року близько 00 годин 00 хв., продовжуючи рух по вул. Мічуріна в м. Баранівка ОСОБА_1 спільно із ОСОБА_2 підійшли до паркану домогосподарства АДРЕСА_3, де були складені стебла кукурудзи та діючи умисно (…) шляхом підпалу, умисно знищили 50 кг стебел кукурудзи вартістю 40 грн., чим спричинили ОСОБА_6 матеріального збитку.

Після цього вийшли на вулицю Жовтневу в м. Баранівка, де цієї ж ночі близько 00 годин 05 хв., 28.11.2019 року, діючи за попередньою змовою, групою осіб підійшли до копиці соломи, що була складена поруч із домогосподарством АДРЕСА_4 де умисно (…) шляхом підпалу, знищили 500 кг озимої пшеничної соломи вартістю 400 грн, чим спричинили ОСОБА_7 матеріального збитку та з місця вчинення злочину втекли.

Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_1 разом із ОСОБА_2 цієї ж ночі 28.11.2019 року без розриву у часі, підійшли до сінника домогосподарства по АДРЕСА_2 , де за попердньою змовою, групою осіб умисно (…) шляхом підпалу знищили 3 гони лугового сіна вартістю 500 грн. та дерев`яний сінник розмірами 4x3 м., висотою 4 м. вартістю 965 гривень, чим спричинили ОСОБА_8 матеріального збитку на загальну суму 5465 грн.

Після цього ОСОБА_1 цієї ж ночі, 28.11.2019 року без розриву у часі, підійшов до сінника домогосподарства по АДРЕСА_5, де умисно (…) шляхом підпалу знищив 9 тонн лугового сіна вартістю 13500 грн., 4 тонни вівсяної соломи вартістю 3200 гривень та дерев`яний сінник розмірами 5х8 м., висотою 5 м. вартістю 2230 гривень, чим спричинили ОСОБА_9 матеріального збитку на загальну суму 18930 грн», – йдеться у матеріалах суду.

Зазначено, що обвинувачені вину у вчиненні злочину визнали повністю. Обставинами, які пом`якшили покарання обох обвинувачених, стало їх щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, добровільне відшкодування завданого збитку, вчинення злочину у неповнолітньому віці.

Отже, суд ухвалив визнати винними осіб у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 296 КК України.

Однак на підставі ст. 105 КК України суд вирішив звільнити хуліганів від покарання без призначення його виду та розміру і застосувати примусові заходи виховного характеру у виді застереження та передачі їх під нагляд батьків (ОСОБА_1 – під нагляд батька, ОСОБА_2 – під нагляд матері) за згодою останніх. Строк дії примусового заходу виховного характеру в частині передачі під нагляд батьку/матері – 1 (один) рік.

Про нічні пожежі у Баранівці 28 листопада 2019 року повідомляло управління ДСНС України у Житомирській області.

«Напруженою видалася ніч на 28 листопада для баранівських рятувальників. Починаючи з опівночі і до 04:30, їм довелося ліквідовувати чотири пожежі сухих кормів, що спалахнули одна за одною упродовж години в приватних обійстях міста. Зокрема, щойно за півгодини вони загасили 2 тони соломи по вул. Мічуріна, як практично одночасно по лінії «101» надійшло ще два повідомлення про займання копиці соломи та дерев’яного піднавісу із сіном на двох сусідніх подвір’ях по вулиці Жовтневій. А майже за півгодини по вул. Калиновій спалахнув ще один піднавіс із сухими кормами. Крім двох чергових відділень рятувальників було прийнято рішення залучити додатковий резерв особового складу та керівництва. Загалом на гасінні працювало 10 вогнеборців та 3 одиниці техніки.Три з половиною години знадобилося фахівцям ДСНС, аби ліквідувати пожежу за останньою адресою, де горіло у піднавісі 8 т сіна. Загалом господарству власників нанесені величезні збитки – вогнем знищено 4 т соломи, 10 т сіна та 2 дерев’яні піднавіси. Завдяки злагодженим діям бійців ДСНС при ліквідації пожеж вдалося врятувати копицю соломи вагою 2 т, дерев’яний піднавіс з 5 т сіна, господарчу будівлю, літню кухню та гараж, в якому знаходився автомобіль. Ніхто з людей не постраждав. Попередня причина всіх пожеж – занесення стороннього джерела вогню», – інформували рятувальники.

Як повідомляв Житомир.info, у серпні 2019 року за три ночі в селі Кишин Олевського районі Житомирської області сталося п’ять пожеж, місцеві підозрювали підпали.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пожежа Баранівка підпал  
Матеріали по темі