Здоров'я

В Україні одужали вже 8 людей, які хворіли на коронавірус, – Центр громадського здоров’я (уточнено)

22 березня 2020, 15:24

Від COVID-19 в Україні одужали вже 8 людей.

Про це близько 15:00 год. 22 березня повідомив Центр громадського здоров’я України.

УТОЧНЕНО:

Згодом, близько 16:00 год., Центр громадського здоров’я України відредагував вказану інформацію стосовно одужання пацієнтів. Виявляється, йшла мова про підозру на COVID-19 у восьми людей, яка не підтвердилася.

«Уточнено: у 8-ми людей було зафіксовано підозру на COVID-19. Для отримання остаточного результату їм було зроблено 2 повторні тести на COVID-19, які були негативні. У цих людей не виявлено коронавірусної інфекції», – йдеться у виправленому повідомленні.

Початкове повідомлення


Виправлене


«Більшість людей, що хворіють на новий коронавірус, переносять його, як звичайний ГРВІ. Власне, ця хвороба і є ГРВІ, але викликана невідомим раніше збудником», – зазначають у Центрі громадського здоров’я України.


Тут зауважують: щотижня в Україні реєструється понад 200 тис. випадків ГРВІ та грипу.

«Тож, якщо ви відчуваєте симптоми респіраторної інфекції, ймовірність того, що у вас звичайна ГРВІ, значно вища. Нова коронавірусна інфекція COVID-19 і грип мають схожу клінічну картину. В обох випадках розвивається респіраторне захворювання, що може мати як легкий перебіг, так і важку форму і навіть призвести до смерті», – застерігають у відомстві.

Новий коронавірус SARS-CoV-2 і віруси грипу передаються краплинним шляхом. Тому запобігти поширенню інфекції допоможуть такі заходи, як гігієна рук і дотримання етикету кашлю: руки треба мити з милом, часто і ретельно, а кашляти і чхати слід у згин ліктя або в одноразову серветку, яку слід негайно викинути у закритий смітник.

Послідовний інтервал для COVID-19 оцінюють у 5-6 днів, а для вірусів грипу він становить 3 дні. Це означає, що грип може поширюватися швидше, ніж COVID-19.

Передбачається, що інфікована вірусом SARS-CoV-2 людина може заразити від 2 до 2,5 осіб, — це більше, порівняно з грипом. Проте, оцінки як SARS-CoV-2, так і вірусів грипу дуже контекстні та специфічні для часу, що ускладнює прямі порівняння.

Зазначається також, що діти є важливими факторами передавання вірусу грипу в суспільстві. Для вірусу SARS-CoV-2 початкові дані показують, що діти інфікуються рідше, ніж дорослі, і частота випадків у віковій групі до 19 років є низькою.

Попередні дані, отримані в КНР, показують, що діти заражаються від дорослих, а не навпаки.

Відома наразі інформація свідчить про те, що смертність внаслідок COVID-19 є вищою від рівня смертності грипу, особливо сезонного.

«Незважаючи на те, що в КНР здійснюють клінічні випробування лікарських засобів і розробляють понад 20 вакцин від COVID-19, ще немає ліцензованих вакцин або терапевтичних засобів (виділено редакцією). Водночас, існують противірусні препарати і вакцини для захисту від грипу. Щорічна вакцинація є доведеним ефективним засобом попередження грипу і його ускладнень. Вакцина проти грипу не ефективна проти коронавірусу SARS-CoV-2 (виділено редакцією)», – пише Центр громадського здоров’я.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 21:00 год. 21 березня 2020 року в Україні підтверджено 47 випадків COVID-19. А вранці 21 березня МОЗ повідомляло про першого пацієнта, який вилікувався від COVID-19.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: коронавірус COVID-19 Центр громадського здоров'я  
Матеріали по темі