Економіка

Уряд обіцяє житлову субсидію людям, які були звільнені з роботи через карантин

25 березня 2020, 15:25

Громадянам, які були звільнені з роботи в період обмежувальних заходів, буде призначена житлова субсидія. Таке рішення було прийняте 25 березня на засіданні Кабінету Міністрів, – інформує Урядовий портал.

«Уряд розуміє відповідальність та робить все, щоб обмежувальні заходи якнайменше вдарили по гаманцях громадян та економіці України. Ми, зокрема, забезпечили всі умови для зменшення ціни на газ, прийнявши рішення про зменшення оптової ціни на газ на 14%. Очікуємо відповідні рішення на місцях. Сьогодні ми збільшуємо субсидії на оплату комунальних послуг та спрощуємо порядок надання. В середньому збільшення субсидій для українських родин складатиме орієнтовно 300 грн», – зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль і додав, що механізм має запрацювати після ухвалення Верховною Радою закону про Стабілізаційний Фонд.

Прийнята Урядом постанова передбачає, зокрема, для отримання субсидії громадянам, які втратили роботу в період карантину, потрібно зареєструвався в службі зайнятості як безробітні. Субсидії надаватимуться на підставі відповідних заяв та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку.

При цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування отриманої заробітної плати.

«Також заборонено на період карантину припинення надання житлових субсидій. Крім того, призначатимуть житлову субсидію на наступний період усім домогосподарствам, які отримували її в опалювальному періоді 2019-2020 років, без відповідних звернень громадян», – інформує Урядовий портал.

А на період карантину розрахунок житлових субсидій проводитиметься з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів у зв'язку зі збільшенням вимушеним перебуванням дома і збільшенням споживання електроенергії, природним газом, гарячою водою тощо.

Крім того, за ініціативи Міністерства соціальної політики, базовий відсоток плати за комунальні послуги прийнято рішення не збільшувати з 1 травня.

«У нас є базовий відсоток плати за комунальні послуги – 15 %. Це так, як сьогодні нараховується субсидія. Але з 1 травня планувалось встановлення 20%. Пропонуємо залишити 15 %, оскільки ми перепризначаємо всім субсидії, а також для того, щоб не втратити соціальну спрямованість», – наголосила міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Про запровадження додаткових виплат для субсидіантів інформує і департамент праці соціальної та сімейної політики Житомирської ОДА.

Інфографіка з Facebook-допису департаменту праці соціальної та сімейної політики Житомирської ОДА

Зазначимо, що чимало підприємств, зокрема і в Житомирській області, припинили роботу на період карантину. Зокрема, про виробничу паузу оголосило ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна ЖУ», попередньо – до 3 квітня.

Як повідомляв Житомир.info, у листопаді 2019 року Урядовий портал інформував, що українці отримуватимуть квитанції за комунальні послуги з повним розміром платежу – без урахування пільг та субсидій.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: карантин звільнення субсидія  
Матеріали по темі